Đăng Ký Đăng Nhập

Kogo Obiraie Hr Dumka Profesionala 1453

Кого обирає HR? Думка професіонала


Експерти

Кожен, хто хоч раз відсилав резюме, ставив собі запитання: чому обрали не мене, а іншого? Можливо, річ навіть не у професійних якостях, а в особистих характеристиках. Таємницю допоможе розкрити інтерв’ю з Наталією Лукаш, головою HR-департаменту ОТП Банку.


Наталія Лукаш, голова HR-департаменту ОТП Банку

Хто успішніший у роботі, за вашими спостереженнями?

За досвідом ОТП Банку, загальної формули не існує. Успішними у професії, в кар’єрі стають ті, хто прагне розвитку: особистого, професійного, соціального. Тому ми робимо ставку на молодих, амбітних працівників, які хочуть розвиватися. Вибір професії такими людьми зазвичай свідомий і є частиною їхніх вроджених якостей і талантів.

Як пов’язаний правильний вибір роботи з досягненням успішних результатів і задоволенням власною справою?

Я переконана, що відчуття задоволення роботою напряму впливає на досягнення поставлених результатів. Єдиний достовірний індикатор того, що діяльність обрано вірно, – це успіх людини у своїй справі й відчуття щастя від досягнутих цілей. Якщо говорити мовою бізнесу, існує пряма кореляція між залученістю й задоволенням працівника та фінансовими результатами компанії. Так, наприклад, компанії з високим рівнем залученості персоналу:

  •   підвищують рівень задоволення клієнтів до 89%;
  •   у 5-річний термін демонструють зростання виручки в 4,5 разу.

На які особисті якості претендентів ви звертаєте увагу, коли берете людину на роботу? Що можна розвинути й виправити, а що є неприйнятним?

Секрет у тому, що людину неможливо розвинути й виправити – вона може лише розвиватися й виправлятися сама. Її можна направляти за умови, що вона має бажання рухатися в потрібному для неї та компанії напрямку. В прийомі на роботу ми робимо ставку саме на це. Для нас критичним є збіг ціннісного рівня кандидата й Банку. Перше запитання «Хто?», потім «Що?» (робить). Якщо людина перегукується з нами за ціннісним рівнем, ми готові інвестувати в неї й надавати можливості для розвитку в професійному плані.

Яку увагу приділяють сучасні спеціалісти розвиткові своєї соціальної компетенції (так звані soft skills)? Наскільки вміння взаємодіяти з людьми важливе в роботі?

У моєму розумінні, soft skills не обмежуються соціальними компетенціями. Але якщо говорити про останні, то «ціле – більше за суму своїх частин», і синергія в роботі команди завжди дає додатковий ефект. У час комунікацій навіть висококваліфікований професіонал не зможе повністю застосувати свій потенціал без взаємодії з колегами й усіма зацікавленими особами.