Đăng Ký Đăng Nhập

Kompaniya Perejshla Na 5 Godinnij Robochij Den I Zbilshila Pributki 2055

Компанія перейшла на 5-годинний робочий день і збільшила прибутки


ЛайфхакиКоманда в бізнесі вирішує дуже багато, тому компанії змагаються за компетентних працівників і намагаються залучити їх різними шляхами: висока зарплата, спортивний абонемент, страхування, гнучкий графік роботи. Підприємець із Сан-Дієго скоротив робочий день усієї компанії на 30%.

Стефан Aaрстол (Stephan Aarstol) – засновник і керівник компанії TowerMade, яка продає речі для пляжного відпочинку, від сонячних окулярів до дошок для серфінгу. Здавалося б, така компанія має бути активною 15 годин на день, щоб оперативно відповідати на запитання клієнтів, працювати з підрядниками і робити доставку.

Але Стефан Аарстол довів, що насправді ефективніше працювати втричі менше. І розповів про це в колонці для FC

Що трапилося, коли я перевів свою компанію на 5-годинний робочий день

У кожному офісі, за моїми спостереженнями, є кілька людей, які тягнуть на собі основну роботу й заробляють при цьому не набагато більше за інших. Тож коли я створив TowerMade, то вирішив підбирати саме таких працівників і пропонувати їм працювати менше, ніж зазвичай.

З 8 годин до 5

Спершу ми працювали по 8 годин на день, але я не покидав ідею випробувати свою теорію. Виглядало на те, що найприроднішим буде звільнити працівникам другу половину дня. 1 червня 2015 року я оголосив, що відтепер кожен працюватиме з 8.00 до 13.00. Спочатку ми вирішили перейти в цей режим на літо, щоб протестити його й подивитися, що вийде. І вже понад рік працюємо за цим графіком.

Я хотів дати своїм працівникам дві речі. По-перше, повернути їм їхні особисті життя, щоб кожен міг о 13-й годині піти з роботи й зайнятися власними справами. По-друге, я став краще платити їм за докладені зусилля. Погодинна оплата зросла майже вдвічі, бо за продажі працівник відтепер отримував 5% прибутку.

З $20 на годину до $38,4

Раніше людина, що заробляла $40 тис. на рік, мала $20 на годину (за 8-годинного робочого дня). З додаванням відсотків від прибутку працівник отримував $48 тис., при цьому працював 5 годин на день. За годину він став заробляти $38,4. І що важливо – це не зменшувало прибуток компанії й не несло жодних фінансових ризиків.

Я хотів повернути своїм працівникам їхні особисті життя

З цього випливав цілком логічний наслідок: кожен член команди має бути вдвічі продуктивнішим за пересічного працівника. Ми вже мали високу планку продуктивності й не планували знижувати вимоги. Я сказав працівникам, що вони мусять з’ясувати, як виконувати роботу за 5 годин. Хто не зможе це зробити, піде з компанії. Тиск був неймовірним, але це стимулювало людей шукати рішення й знаходити їх. В результаті їхній робочий тиждень став кращим, ніж у деяких працівників – тиждень у відпустці.

+ 40% доходу

Результати були приголомшливі. Ми потрапили до 300 американський компаній з найшвидшими темпами зростання. 2015 року наша команда з 10 осіб згенерувала $9 млн прибутку.

Найбільше мене непокоїло те, що ми скорочуємо години роботи клієнт-сервісу й магазину. Це могло пропорційно скоротити кількість придбаних товарів. Я переконував себе, що головне – залучити найкращих, зробити їх щасливими і просто не заважати працювати. Певний спад, якого я все-таки очікував, мав компенсуватися загальним позитивним ефектом нового графіку роботи.

В реальності жодного спаду не відбулося. Наш річний дохід за 2015 рік зріс на понад 40%. На кожному етапі роботи компанії, в кожному сегменті спостерігався прогрес.

Зможе кожен

Коли я комусь розповідаю про це, мені зазвичай відповідають: «Прикольно, але в нашій компанії так не вийде». Уявлення про робочий день 9.00-17.00 (чи навіть гірше) настільки вкоренилося, що іншу модель просто важко уявити.

Наш бренд пропагує «пляжний» спосіб життя. Ми продаємо товари, які допомагають людям відпочивати, витрачати час на хобі, займатися спортом і отримувати задоволення від прогулянок. Жити при цьому в офісі було б неправильно, тож може здатися: ми не мали іншого виходу, і це особливий випадок. Але по суті ми – агентство онлайн-маркетингу, яке виявилося ще й власником бренду дошок для серфінга. Тож немає жодних підстав для будь-якої компанії, що заважають скоротити свій робочий день на 30% і залишатися в прибутку.

Екстремальна продуктивність

Проблеми розтягнутих робочих днів усім відомі й не варто на цьому детально зупинятися. Люди не машини, і їхня продуктивність знижується. Є інший момент – продуктивніші не тільки відпочилі люди, але й щасливі. Маючи час на хобі, стосунки, спорт, ми отримуємо емоційну й фізичну енергію в цілому, а згодом краще виконуємо свою роботу.

Уявлення про робочий день 9.00-17.00 настільки вкоренилося, що іншу модель просто важко уявити

У книзі «Чому менше означає більше» (Scarcity: Why Having Too Little Means So) Сендхіл Муллейнтан і Ельдар Шафір пишуть, що обмеження в часі створює періоди підвищеної продуктивності під назвою «фокус-дивіденди». Тайм-менеджмент у 5-годинному робочому дні дуже важливий, адже треба правильно виставляти пріоритет завдань і виконувати найважливіші.

Звісно, не кожен може працювати в цій моделі, але для переважної більшості – особливо для тих, хто заробляє інтелектом, – вона буде ефективною. Якщо ви вирішили спробувати працювати таким чином, зверніть увагу на мої поради.

Робіть так

1. Пам’ятайте про 80-20. Добре відомий принцип Парето свідчить, що 80% результату випливає з 20% зусиль. Якщо вам вдасться визначити ці 20% діяльності в типовому робочого дні вашої компанії, ви зможете скоротити решту.

2. Орієнтуйтеся на результат. Припиніть оцінювати роботу в годинах і оцінюйте в здобутках. Більшості інтелектуальних працівників не платять по годинах. Вони отримують фіксовану зарплату, бо роботодавцям на потрібні ідеї, народжені з 9.00 до 17.00. Їм потрібні всі ідеї – які з’являються в душі, на обіді й перед сном. 5% від прибутку, які ми запропонували працівникам, допомогли їм переорієнтуватися на результат. Вони отримували нагороду за продуктивність, а не за години перебування в офісі.

3. Відмовтеся від статусу «завжди доступний». Одне з моїх найбільших застережень щодо 5-годинної роботи стосувалося того, що стільки годин працюватиме й відділ обслуговування клієнтів. Я боявся, що ми втратимо покупців. Але ж ми не керуємо продуктовим супермаркетом. Дошку для серфінгу людина купує раз на 5 років, тож неважливо, коли саме ми працюємо. На сайті покупець бачив наш розклад і телефонував у робочі години. Ми досі отримуємо ту саму кількість дзвінків щодня, просто вони лунають частіше. До того ж клієнти почали активно використовувати сервіси самообслуговування на сайті.

4. Використовуйте технології. 5-годинний робочий день виявив наші прогалини, які були не помітні раніше. Щоб дозволити людям працювати на 30% менше (без набору інших працівників), ми мали придумати, як обслуговувати ту саму кількість клієнтів за менший час. Очевидне рішення полягало в автоматизації процесів. У логістиці ми запровадили програмне забезпечення, яке дозволило пришвидшити прийом, упакування, відсилання товарів. Для обслуговування клієнтів ми розробили детальний розділ «запитання й відповіді» та створили відеоуроки, щоб відвідувачі сайту могли розібратися без нас. Виявилося, що навіть у нашому динамічному суспільстві не треба бути доступним цілий день. Треба просто повідомити, коли ви будете доступні та як.

5. Не обмежуйте себе 25-годинним робочим тижнем. Сприймати буквально і забороняти працівникам залишатися в офісі довше 5 годин, звісно, не варто. Кожен у моїй команді знає, що може піти додому о 13.00 без почуття провини, і більшість так і роблять. Але іноді, в разі форс-мажору, вони працюють навіть 12 годин. Інша річ, що ці випадки є винятковими.

Переведення персоналу на 5-годинний робочий день було одним з найважчих рішень, які я колись приймав. Але працівники стали щасливішими, продуктивнішими й відданішими компанії. Відтоді я регулярно отримую резюме від дуже затребуваних фахівців. Надзвичайно талановиті люди, що мають шестизначні зарплати, готові покинути їх заради короткого робочого дня в TowerMade.

Колись ми станемо великою компанією і зможемо платити $80-100 тис. і все одно працюватимемо до 13.00. Коли прийде цей день, ми заберемо найкращих людей у кожної компанії в