«Де мої продажі?» – запитує будь-який власник бізнесу. Відповідь – «В голові у клієнта», а ось як туди потрапити, вирішує контент-маркетинг.
За визначенням
Інакше кажучи, треба зрозуміти, хто ваш клієнт, що йому потрібно, виходячи з цього вибрати стратегію просування і потім послідовно і систематично надавати йому інформацію, яка переконає потенційного клієнта в необхідності вашого продукту чи сервісу.
Контент-маркетинг є давнішим за всіх маркетологів, разом узятих, – якщо вважати першим контентом наскельні малюнки про полювання. Окрім жартів, будь-який детальний опис продукту, який надає реальну користь споживачеві, – це вже контент-маркетинг. Наприклад, відома всім компанія Johnson&Johnson під час громадянської війни у США розповсюджувала свої бинти й інші перев’язувальні матеріали в упаковці, на якій була коротка інструкція до застосування. Це вирішувало проблему споживача – в тих умовах перев’язки не завжди робили професійні медики.
Приклади успішного контент-маркетингу – спеціалізовані журнали й інші видання, які публікують компанії для непрямої реклами свого бренду.
The Furrow – журнал для фермерів від компанії John Deer, публікується з 1895 року і на сьогодні став класичним прикладом контент-маркетингу: його зміст не стільки рекламує продукцію компанії-видавця, скільки допомагає фермерам у вирішенні їх повсякденних питань. Зі старту журналу до 1914 року тираж виріс до 4 млн копій, сьогодні американські і канадські підписники складають 570 000 чоловік, ще й до 2 млн копій розходиться по всьому світу. Характерно, що навіть за наявності
Guide Michelin –
Jell-O – книга рецептів з використанням желатину Jell-O, що видається брендом з 1904 року і по сьогодні (
Benchmark – журнал інженерної компанії Burns & Mc Donnell повного циклу, виходить з 1913 року. Всі новини в галузі технологій можна прочитати як у друкованій, так і в pdf-версії журналу, яка доступна для скачування
Pirelli Calendar – відомий календар італійського виробнику шин Pirelli. Проект, що стартував у 1964 році як промо-подарунок вибраним клієнтам, вже давно перетнув ці вузькі рамки. Сьогодні на вихід календарів
Контент-маркетинг виникає на перетині бренд-маркетингу, просування продукту чи сервісу і формування попиту. Типи контент-маркетингу залежатимуть від специфічних потреб вашого бізнесу. Наприклад, якщо метою є формування попиту, то основну увагу треба приділити SEO-просуванню, зокрема лінк-білдінгу.
Експертна думка. Першим, хто може й повинен розказати про місію і філософію бренду, про всі переваги продукту – це генеральний директор компанії. Далі йдуть всі запрошені експерти, головне – їх думка повинна бути авторитетною для даного сегменту ринку, для вашої цільової аудиторії.
Універсальний контент високої якості – статті, які написано спеціально для просування вашого бренду. Контент також повинен враховувати специфіку ринку й потреби цільової аудиторії, бути корисним, цікавим, таким, що запам’ятовується. Мета подібного контенту – викликати довіру до вашого бренду, до вашої продукції.
SEO-просування. Контентне SEO – статті, які написано за ключовими словами, тобто за тими словами і фразами, які вбивають ваші потенційні клієнти до пошуковика для вирішення своїх нагальних потреб. Рівень довіри користувача до сайтів, які видаються за запитом, є достатньо високим, так само є високим і рівень мотивації на покупку у тих, хто переходить на сайт за органічним пошуком. SEO-статей повинно бути багато, кількість тут має сенс, при цьому вони також повинні бути унікальними і якісно написаними. Бо спілкування буде не з пошуковим роботом (хоча й з ним також), а з вашим потенційним покупцем.
Диференційований контент. Очевидно, що контент повинен бути різним – залежно від продуктової вертикалі (люксовий сегмент чи мас-маркет), географічних, демографічних і культурних особливостей цільової аудиторії. Наприклад, лендінг-сторінки одного й того ж сервісу таксі вирізнятимуться у невеликому місті і в мегаполісі. Всі ці нюанси варто враховувати і в дизайні, і в текстових комунікаціях.
Відеоконтент. Увага сучасного читача є більш розсіяною – відомо, що в середньому на одній сторінці користувачі проводять 37 секунд. При цьому статистика свідчить, що на сторінці сайту, де є відео, користувачі проводять більше часу. Як же донести інформацію до читачів, які не читають далі заголовку? Презентація нового продукту чи сервісу на відео, інструкція до користування, стрімінг з місця події – всі ці форми контенту приводять багато трафіку і сприяють просуванню бренду. Але важливо пам’ятати, що відеоконтент повністю не замінює тексти – вони, як і раніше, потрібні для SEO-просування і для тих 20% користувачів, що читають усе від початку і до кінця. Оптимальні варіанти контенту – відеоролік і його текстова розшифровка, або текст і додаткова інформація у відео.
Кожен пост, який ви опублікували, повинен отримати максимальний посів у різних медіа і каналах комунікації. Це можуть бути:
Додаткове просування дають репости через декілька тижнів з новим тайтлом і головним малюнком на новій платформі, робота з популярними блогерами з просування ваших публікацій.
Враховуйте, що Google вже запустив систему ранжування Google RankBrain – штучний інтелект, що сам себе навчає. Ця система видає користувачу не лише всі сторінки, де згадується певне ключове слово, а й ті, що є найбільш релевантними темі пошуку. Цей алгоритм постійно ускладнюється, враховує геолокацію, поведінкові чинники й історію пошукових запитів конкретного користувача, підлаштовується під його потреби, порівнює фактаж сайтів (Google Fact Checking), враховує широкий контекст і семантику (Google Hummingbird). Видається трохи лячним, але тим, хто створює якісний контент для користувача, що реально існує, нема чого боятися – ваш пост знайде свого читача. Проте різним SEO-чітерам буде складніше – що ж, такі правила гри: Google також змагається за довіру користувачів, за Zero Moment of Truth.
В інтернет-маркетингу існує багато перевірених інструментів, за допомогою яких можна з достатньою вірогідністю визначити ефективність вашого контентного просування.
1) Що дійсно переконує клієнтів купити ваш продукт, це зміст вашої реклами, а не її форма. Як би ви не подавали ваш контент, перш за все споживачі шукають інформацію.
2) Реклама необов’язково повинна виглядати саме як реклама. Якщо її буде подано у вигляді редакційної статті, ви отримаєте на 50% більше читачів.
3) В маркетинговому бізнесі повно людей, які намагаються переконати клієнта, використовуючи професійний жаргон. Позбудьтеся корпоративних слів і спілкуйтеся мовою реальних людей.
4) Якщо ви хочете переконати людей щось купити, звертайтеся до них тією мовою, якою вони спілкуються, на якій думають, навіть якщо це протирічить правилам граматики.
5) Ніколи не пишіть рекламу, яку ви не показали б своїй родині. Ви не брешете своїй дружині – так не брешіть і моїй.
Отже, контент-маркетинг – потужний і універсальний інструмент просування, якщо слідувати трьом головним принципам:
Більше інформації з різних інструментів просування дають спеціалізовані курси з інтернет-маркетингу від професіоналів на платформі EDUGET.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!