Đăng Ký Đăng Nhập

Korporativna Kultura Strategiya Rozvitku 1833

Корпоративна культура – стратегія розвитку


Тренди



Стресостійкість – сильна риса, проте не варто сподіватися, що всі недоліки менеджменту вивезуть на собі рядові працівники. Якщо у вашій компанії часто змінюються кадри, якщо менеджери бігають до керівництва то скаржитися, то миритися – можливо, варто дещо покращити. Корпоративна культура саме дозволяє згладжувати гострі кути, які неминуче виникають під час вирішення робочих питань, сприяє зростанню працівників – як професійному, так і особистому.

У будь-яких відносинах бере участь не одна сторона, і спілкування на роботі – не виняток. Тому кожен член команди може зі свого боку впливати на поліпшення психологічного клімату в колективі. Як це зробити, детально пояснює курс Олександра Міклашевського «Стосунки на роботі. Корпоративна дипломатія». Покращення стосунків усередині компанії обов’язково вплине і на підвищення прибутку – якщо розробити і впровадити правильні стандарти сервісу. Власне, внутрішня частина сервісу нерозривно пов’язана з корпоративною культурою, впевнитися в цьому можна на курсі «Стандарти сервісу світових компаній» Анастасії Владичинської, єдиного сертифікованого консультанта з сервісу в Східній Європі.

В корпоративній культурі тон задає, як правило, керівництво компанії, тому перед будь-якими значними змінами саме керівники проводять первісну оцінку стану справ. Джейкоб Морган (Jacob Mogan), автор The Future of Work, пропонує такий чеклист із 5 запитань (via).

1. Як почуваються люди у вашому офісі? Огляньте інтер’єр, у якому працюють працівники, – наскільки їм зручно, як сплановані робочі місця, чи є приміщення для дискусій. Існують такі види бізнесу, для яких потрібні окремі кабінети чи багато перегородок, а є такі, де оптимальним є відкритий простір, і навіть кутові кабінки для менеджерів будуть зайвими. Загалом працівники сприймають відкритий простір як знак довіри та прозорості в бізнесі, тож оптимальний варіант – велика спільна кімната для роботи й окремі закриті приміщення для конференцій чи періодів для роботи наодинці.

2. Як виглядає процес набору нових працівників? Перше враження про компанію дуже важливе, і починається воно з публікації вакансії. Оцініть його з точки зору кандидата на вакансію. Чи отримує він уявлення про компанію, про її корпоративну культуру, специфіку роботи?

3. Яку роль у вашому офісі відіграють технології? Наскільки цифрові технології стали часткою вашої корпоративної культури? Чи всі необхідні для роботи інструменти й девайси доступні працівникам? Використання технологій без зайвих слів говорить і працівникам, і клієнтам про те, що ваша компанія орієнтована на майбутнє.

4. Чи є у вашому офісі приємні бонуси? Усі захоплюються офісами Google, але чомусь не завжди готові вводити щось подібне у своїх пенатах. Зовсім не обов’язково експериментувати з дизайном, іноді достатньо забезпечити працівників безкоштовною кавою з печивом чи морозивом наприкінці робочого тижня – будь-яка спільна трапеза створює певні традиції, сприяє формуванню корпоративної культури. Розпитайте працівників, що вони хотіли б бачити в офісі, обговоріть, наскільки це відповідає іміджу бренда.

5. Чи правильно в компанії організоване спілкування? Ви самі прагнете поділитися з працівниками цікавою ідеєю? Йдете на роботу як на свято? У вас вибудована жорстка вертикаль корпоративної структури зі спілкуванням винятково згори вниз чи є і пряме спілкування?

Шість кроків побудови сильної корпоративної культури (via)

1. Постановка мети. В невеличкій компанії безпосереднього спілкування завжди вистачає, однак зі зростанням комунікація стає все більш спорадичною, приходити до згоди з важливих питань все складніше. Вивчіть досвід компаній з міцною корпоративною культурою – Ikea, Zappos, Apple – и подумайте, що можна застосувати у вас. Головні критерії відбору – ці дії повинні сприяти бізнесу й надихати всіх членів команди.

2. Розробіть спільну мову, цінності та стандарти. Ядро цінностей залишатиметься постійним при подальшому зростанні та трансформаціях компанії, додаткові цінності та стандарти можуть додаватися в процесі розвитку.

3. Демонструйте приклад. Голова компанії має бути втіленням її цінностей – в переконаннях і вчинках. Тоді не знадобиться зайвих пояснень.

4. Оберіть свою групу підтримки. Як бренди мають послів, що ретранслюють головні цінності, так і в кожній компанії завжди є працівники, які максимально відповідають зазначеним стандартам. Ваші адвокати корпоративної культури – працівники, які люблять компанію так само, як і ви, працюють на спільний успіх, причому з плином часу їхня роль лише зростає: на них орієнтуються і новачки компанії, і клієнти бізнесу.

5. Будьте тим, кому довіряють, з ким готові говорити відкрито.

6. Ставтеся до людей добре. Намагайтеся відсікати тих, з ким можуть згодом виникнути проблеми, на етапі співбесіди: вміння можна отримати в процесі роботи, а переробити людину навряд чи вийде. Людина з екстраординарними здібностями, але поганим ставленням до оточуючих – потенційна загроза для всієї вашої корпоративної культури. Якщо ж вдалося знайти працівника, який підходить до стилю спілкування й роботи в компанії, розвивайте його особисті та професійні якості, давайте можливості для зростання, і результат винагородить усі зусилля.