Đăng Ký Đăng Nhập

Kotigoroshko Ulyublenec Ditlaxiv 247

Котигорошко – улюбленець дітлахів


ТрендиІсторія цього казкового персонажа дуже цікава: вчені вважають, що за часів Київської Русі жив такий богатир, здійснював подвиги, а тоді народний поголос став пов’язувати з його іменем й інші героїчні міфи. Так, змієборчість — давній міф індоєвропейської культури (індо-іранське сказання про Фаридуна і Заххака), спускання до підземного царства, де Котигорошко і його друзі-богатирі б’ються з підземними духами, — відголос язичницьких уявлень про потойбіччя.

Саме дивовижне народження Котигорошка від горошини також у традиції індоєвропейських міфів: у героя-рятівника часто незвичайне походження. До речі, вираз «за Царя Гороха» пов’язаний з цим легендарним сюжетом: мовляв, був собі богатир, котрий став царем і правив справедливо, та було це так давно, що ніхто вже й не згадає. 

Усім полюбився новий мультсеріал «Пригоди Котигорошка та його друзів», знятий легендарною студією «Укранімафільм», що відома завдяки «Козакам», «Пригодам капітана Врунгеля» й «Острову скарбів». Котигорошко зі своїми друзями-богатирями Вернидубом, Крутивусом і Вернигорою перемагає сили зла, а птах Удод коментує їхні подвиги й допомагає знайти вихід у складних ситуаціях.

 “Котигорошко та Змій Горинич”, Київ, Оболонь, вул. Героїв Сталінграда, 14Б.

Автор – ужгородський скульптор Олексій Шамшура