Đăng Ký Đăng Nhập

Kotiki Chitayut Emocii 291

Котики читають емоції


ТрендиКотики правлять світом – як мінімум в Інтернеті. При цьому для багатьох із нас залишається загадкою, чи розуміють вони наші думки й почуття, чи відповідають нам взаємністю. Коти видаються доволі байдужими на тлі бурхливих емоцій, якими ділиться з господарем пес.

Дослідженням стосунків котів та їхніх господарів зайнялися вчені з американського Оклендського університету Морайя Гелван (Moriah Galvan) і Дженніфер Вонк (Jennifer Vonk). Упродовж кількох років вони вивчали поведінку 12 котів і їхню реакцію на емоції господарів. Висновки можуть бути для когось неочікуваними, для когось – природними. Коти чудово інтерпретують міміку й жести господарів, але роблять це не з метою поспівчувати, а переважно заради своїх прагматичних завдань: адже від господаря в доброму гуморі можна отримати більше смачного.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Animal Cognition, також підтвердили, що коти вчаться розпізнавати емоції з часом, коли живуть у родині. При цьому вони навіть відповідають господареві, створюють свою мову жестів, поз, поглядів. Просто людина не завжди може правильно прочитати «послання» і правильно його інтерпретувати, розрізнити нюанси руху хвоста чи вух свого улюбленця. За 10 000 років проживання поруч із людиною коти багато чого в неї навчилися – але, схоже, діалог ще на самому початку шляху.

?