В Україні почав роботу проект Komubook. Це платформа, побудована на принципах краудпаблішинга: на видання певного автора збирають гроші й оплачують ними переклад, друк і решту витрат на видавництво. Тим, хто інвестував, розсилають по примірнику книжки.
Проект націлений в першу чергу на видання відомих зарубіжних авторів, яких не видавали в Україні або видавали в неякісному перекладі. Засновники платформи кажуть про себе: «Наша мета проста і амбітна водночас – видати українською мовою всі книжки, які того варті. В ідеальному світі Komubook українському читачеві, заходячи в книгарню, більше не доведеться обирати з того, що є. Ми віримо, що настане день, коли читач зможе справді обирати те, що йому/їй хочеться почитати в даний момент. Видається малоймовірним? Не будемо сперечатися. Але кожна видана книжка наближає нас до цієї мрії».
Якщо кошти за озвучений термін не вдається зібрати, книгу дофінансовує Komubook або скасовує видання й повертає гроші учасникам.
Придумав Komubook і втілив ідею Павло Швед. В інтерв’ю ZAXID.NET він розповідає: «Моє припущення полягало і досі полягає в тому, що в Україні повинно знайтись мінімум 1000 людей, які будуть зацікавлені у виданні тієї чи іншої книжки певного всесвітньовідомого автора. Досвід покаже, чи я помилявся».
У проекті поважають авторське право: «Можна, безперечно, «забути» про авторське право і працювати в партизанському форматі (тоді вартість видання таки суттєво знизиться), але ми щиро переконані, що в довготерміновій перспективі це погане рішення і воно матиме дуже негативний вплив на українське книговидання. Наприклад, ми дуже хотіли включити до першої черги видань на Komubook «Незносну легкість буття» Мілана Кундери, однак отримали відмову, яка, наскільки ми здогадуємось з формулювань правовласників, пов’язана з неавторизованим виданням роману в журналі «Всесвіт» 1994 року. Ми дуже не хочемо стати причиною таких відмов українським видавцям у майбутньому».
Першими на платформі запропонували видати 5 книг. Зібрали не всю суму, але цю першу серію вирішили дофінансувати за кошт проекту і все-таки видати. Отже, зараз готують до друку:
Гантер С. Томпсон. Страх і відраза в Лас-Вегасі. Зібрано 9825 грн з 75000
Філіп К. Дік. Затьмарення. Зібрано 9900 грн з 90000
Вільям С. Берроуз. Наркота. Зібрано 5175 грн з 75000 грн
Джозеф Конрад. Серце пітьми. Зібрано 5670 грн з 45000 грн
Вірджинія Вулф. Місіс Делловей. Зібрано 9090 грн з 45000
Проекту закидали надто високий бюджет, який закладено в книжку. Павло Швед відповідає: «Це реалії, які зумовлюються в першу чергу тим, що ми вираховуємо вартість виходячи з тиражу 1000 примірників. Це та кількість людей, яка, як ми припускаємо, буде готова підтримати кожне видання. Якщо досвід покаже, що видання готові будуть підтримати 2 чи 3 тисячі людей, то вартість відповідно можна буде зменшити. Поки ми знаходимось у стані експерименту».
Якщо виникло бажання долучитися до експерименту, це можна зробити на сайті
Вільям С. Берроуз. Голий ланч
Маркіз де Сад. Філософія в будуарі
Ален Бадью. Етика. Есе про розуміння зла
Трумен Капоте. Сніданок у Тіффані
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!