Đăng Ký Đăng Nhập

Kvitka U Kosmosi 901

Квітка у космосі


ТрендиНа Міжнародній космічній станції вперше розцвіла квітка! Фотографію запостив у своєму Твіттері космонавт Скотт Келлі (@StationCDRKelly).

Окрім естетичної функції, цинія (а розквітла саме вона) виконує інші, не менш важливі: зокрема квітка взяла участь в експерименті під назвою Veggie. Дослідження мало на меті з’ясувати, чи зможуть космонавти вирощувати собі харчі просто на станції.

Скотт Келлі висадив та доглядав рослину, в цьому йому допомагала вся команда. Експеримент з вирощування як їстівних, так і декоративних рослин продовжується. Звичайно, квітка – не перша рослина, що з’явилася на орбіті: більш ніж 10 років тому на російській станції вирощували боби та овочі, окрім того, під час проведення Veggie влітку 2015-го вже вдалося виростити латук.

Однак чарівна цинія все ж залишається важливим досягненням, оскільки добитися росту та цвітіння важко, особливо в умовах космосу. Квітка росте від 60 до 80 днів до цвітіння, і щойно вона розпустилася, фото виклали у Твіттер, де воно моментально набрало 11 тис. прихильників. При цьому ніхто не очікував, що квітка радуватиме космонавтів ще 10 днів – і це стало другою приємною новиною.

Тепер NASA планує вирощувати в космосі карликові помідори, китайську капусту й червоний салат-латук.