Đăng Ký Đăng Nhập

Lider Novogo Tisyacholittya Toni Fernandes Ceo Airasia 1811

Лідер нового тисячоліття – Тоні Фернандес, CEO AirAsia


ЛайфхакиТоні Фернандес (Tan Sri Anthony Francis Fernandes), CEO AirAsia, купив у Малайзійського уряду збиткову авіакомпанію у 2001 році за 25 центів, причому за декілька днів сталися трагічні події, відомі як 9/11, і пасажирські перельоти впали в рази – по всьому світові й на кілька років. Все це не завадило Тоні виростити компанію з двох літаків до приголомшливого повітряного флоту в 180 лайнерів, які транспортують щорічно близько 50 млн пасажирів. Завдяки зростанню доходів авіакомпанії Тоні Фернандес зараз має статок, який оцінюється у ?400 млн.

Коли Тоні Фернандесу було 12 років, його родина переїхала до Лондона. Тоні навчався у престижному Epsom College, потім закінчив London School of Economics і 14 років присвятив музичному бізнесу: працював у Virgin Music сера Річарда Бренсона й у Warner Music у рідній Малайзії. Після об’єднання Time Warner і AOL Тоні Фернандес вивів свою частку в кеш і вирішив розпочати авіабізнес. У Лондоні він познайомився з Конором Маккарті, який у минулому був на керівній посаді в авіакомпанії Ryanair. Конор порадив Тоні вивчити історії успіху компаній Ryanair і EasyJet та адаптувати їх під азійський ринок для рейсів малої дальності.

Тоні Фернандес прислухався до поради й досяг таких успіхів, що нині його компанія є найбільшим лоукостером в Азіатському регіоні й успішно переходить від ближніх рейсів до дальніх. Сильною рисою Тоні Фернандеса завжди було вміння обирати розумних помічників і діяти рішуче. Завдяки особистій залученості у просування компанії, вдало підібраній команді й харизматичному лідерству вдалося пройти без суттєвих втрат навіть такі випробування, як падіння літака A320 у Яванському морі. Тоді Тоні Фернандес особисто вилетів до аеропорту прибуття, щоб розділити горе з родичами загиблих, і вся команда працювала з іще більшою відданістю, щоб пройти крізь цей трагічний інцидент з найменшими втратами для бізнесу. До цього були 14 років роботи AirAsia без жодної аварії, попереду – відновлення репутації.

Дії Тоні Фернандеса після аварії стали для багатьох взірцем для наслідування. Малайзійський сайт навіть опублікував добірку твітів Тоні в ті дні, згрупувавши їх у поради «4 способи, як пережити кризу».

  1. Реагуйте швидко, робіть реальні дії.
  2. Не перекладайте провину на інших.
  3. Розкажіть людям, де взяти інформацію, щоб їм не довелося її шукати.
  4. Будьте щирим, дійте прозоро.

За два роки можна зі впевненістю констатувати, що компанія вийшла з піке і навіть збільшила пасажиропотік до 55 мільйонів – у тому числі завдяки продажам білетів онлайн і активному просуванню в соцмережах. Однак перш за все завдяки особистій харизмі Тоні Фернандеса та його дружній команді – 17 000 осіб по всьому світові працюють у AirAsia, і всі пишаються причетністю до росту компанії. (Детально про те, як лідеру розібратися в собі та підібрати працівників, які його ідеально доповнювали б, – у курсі Лілії Чакової «Управлінський старт. Частина 3. Оцінка себе».)

Тоні Фернандес рекомендує підбирати помічників, які сильні в тому, у чому сам керівник не є експертом. Стартаперам радить перш за все вірити в себе і віддаватися справі з усією пристрастю, пропонувати ринку той товар, який потрібний людям, і обов’язково зробити свій продукт відомим, щоб клієнти дізналися про його переваги – в умовах економії бюджету особливо зручні для бізнесу на старті саме соцмережі. (Дізнатися про всі можливості просування можна на спеціальних курсах «SMM для бізнесу: курс молодого бійця» і «Налаштування реклами у Facebook: практичний курс».)

Свій стиль лідерства сам Фернандес визначає як неформальний. Фоловери Фернандеса у Facebook можуть підтвердити: більшу частину часу керівник найбільшої компанії проводить у спілкуванні з менеджерами, обговорюючи, як іще можна вдосконалити сервіс. (Про те, як створити сервісну компанію світового рівня, в авторському курсі експерта з сервісу Анастасії Владичинської.)

В контексті мотивації персоналу Фернандес зауважує, що важливий фактор – прозорість у бізнесі. Коли підлеглі бачать, що робить їхній бос, вони налаштовуються на його хвилю і працюють у тому ж ритмі. Окрім того, важливо давати працівникам можливості для кар’єрного зростання, для втілення заповітних мрій. Наприклад, один із диспетчерів AirAsia вивчився на пілота і тепер виходить у рейси. Можливість втілювати свої бажання – найпотужніший інструмент мотивації, і це далеко не завжди пов’язано з матеріальним заохоченням.

Повне інтерв’ю Тоні Фернандеса для World Economic Forum за посиланням у Facebook.

via Weforum.comThisismoney.co.uk