Впізнавана реклама того чи іншого продукту справляє враження, що цей бренд був з нами завжди і завжди саме в такому вигляді. Однак після уважнішого вивчення виявляється, що все не так просто: змінювалися образ компанії, стратегія її розвитку, продуктова лінійка – і відповідно змінювалася вся маркетингова стратегія, включно з логотипом.
Якщо ви саме думаєте, як змінити майбутнє своєї компанії, як побудувати її стратегію, які сучасні напрацювання в цій галузі і за що змагаються усі великі бренди, вам допоможе безкоштовний онлайн-курс Андрія Федоріва «Стратегія=Ідея».
Нижче пропонуємо добірку логотипів відомих брендів у момент їх становлення і сучасний загальновідомий варіант. via
Перший логотип належить компанії Bell Telephone Co. і датується 1900 роком. AT&T, дочірня компанія Bell Telephone Co., з 1964 року стала домінувати, а у 1970 році повністю поглинула Bell. Стилізований глобус на логотипі замість дзвона з’явився 1984 року після чергового розділення компанії на AT&T Communications і AT&T, остаточного вигляду логотип набув 2005-го.
Перший логотип з’явився в 1933 році, простіша версія була представлена в 1956-му.
Компанія починала з реклами, яку було надруковано звичайним serif-шрифтом, гранично лаконічним: The Kodak Company. Перший логотип датується 1907 роком, найсучасніший варіант з’явився 2006-го.
Логотип компанії The British Airways розроблено 1973 року дизайнером Діком Негусом (Negus & Negus), коли об’єдналися British European Airways і British Overseas Airways Corp. Родзинкою логотипа стала «злетіла» крапка над «і» в другому слові. Сучасний логотип компанії з’явився 1997-го.
Першу «черепашку» намальовано у 1900 році, потім для підвищення впізнаваності бренду її обернули, підняли й розфарбували. Сучасну версію логотипа випустили 1999-го.
Перший логотип славнозвісної компанії намалював 1976 року її співзасновник Рональд Вейн (Ronald Wayne). Щоб було зрозуміло, про яке яблуко йдеться, на рамці логотипа розмістили слова «Ньютон… розум, що одвічно мандрує далекими морями роздумів… на самоті». Сріблястий варіант логотипа є доволі відомим, проте з 2013 року його також не використовують, повернувшись до звичайного чорного яблука, яке було презентоване 1998 року.
Перший логотип з’явився в 1985 році й відтоді зазнав безліч змін. Останній варіант представили у 2009-му.
Логотип із феніксом придумали 2002-го, приблизно у 2004-му замість птаха з’явився лис. Остаточна версія логотипа використовується з 2009 року.
Перший прописний варіант логотипа з’явився 1892 року, потім 1900-го довкола абревіатури додали коло, синя підкладка з’явилася лише в 2004-му. General Electric відрізняється завидною постійністю.
З моменту створення компанія IBM перебувала в пошуку ідентифікації, що відбивалося не лише у трансформаціях логотипа, а навіть у зміні назви. Перший логотип з’явився у 1889 році та представляв The International Time Recording Co. (ITRC), потім у 1924 році з’явилася вже компанія International Business Machines, її сучасний варіант логотипа створено 1972-го.
Перший логотип компанії Lay’s з’явився 1965 року, сучасний варіант розроблено 2007-го.
Логотип Lego з’явився у 1935 році та згодом зазнав 26 змін, поки нарешті в 1998 році компанія не зупинилася на всім відомому варіанті.
Дебют логотипа Mazda відбувся у 1934 році, потім постійно змінювався в напрямку абстрагованості великої літери «М», спочатку з 1936-го до 1975-го, потім у 1991-му, останній варіант представлено в 1997 році.
Як зрозуміло з логотипа, спочатку McDonald’s пригощав своїх відвідувачів барбекю. Однак цей період тривав лише з 1940-го до 1948-го, а потім, з розвитком популярності гамбургерів, логотип став представляти різні варіації арочних елементів літери «М». Найсучасніший варіант разом зі слоганом прийнято у 2003 році.
Перший логотип Xerox представлено 1948 року. Потім компанія позбулася важкого напису Haloid Company, враховуючи поради експертів з корпоративної айдентики Lippincott. Результатом редизайну 2008 року став останній варіант логотипа, актуальний і дотепер.
Звичайно, обрати вдалий логотип і стратегію – це ще далеко не всі кроки зі створення успішного бізнесу. Як зібрати ефективну команду, можна дізнатися на спеціальних курсах на платформі EDUGET: «Успішна Команда. Бізнес починається з людей!» Антона Волнянського і «Управлінський старт. Частина 3. Оцінка себе» Лілії Чакової. Загалом курс «Управлінський старт» охоплює всі необхідні теми, в яких має орієнтуватися кожен керівник незалежно від масштабу його проекту: від планування та складання бюджету до психологічних пасток на шляху до успіху.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!