У ЮНЕСКО оголосили Львів містом літератури. Львів увійшов до мережі креативних міст (Creative Cities Network), посівши 15 місце з 20.
При складанні рейтингу на титул «Місто літератури» враховувалися такі чинники, як видатний культурний спадок, кількість бібліотек, динамічне сучасне культурне життя, сприяння муніципальної влади проведенню різноманітних фестивалів, конференцій та ярмарок.
Сайт cityofliterature.com наводить таку статистику про Львів:
Місто з 730 000 населенням, у якому 45 книжкових магазинів, 174 бібліотеки, 54 музеї. Читачами бібліотек є 334 000 жителів, тобто 45% населення міста. У Львові 12 кінотеатрів, 7 театрів, 5 культурних центрів, а також 26 видавничих компаній та 86 типографій на території 182,01 кв. км.
З культурних досягнень Львова у форматі Creative Cities відзначили роботу Центру міської історії Центрально-Східної Європи (www.lvivcenter.org) та, звичайно, книжковий фестиваль, який відбувається з 1997 року та збирає до 60 000 відвідувачів, Форум Українських Книговидавців, співпрацю з Книжковою Платформою (www.bookplatform.org) за підтримки Євросоюзу.
Львів – найдавніше місто у Східній Європі за традицією книговидання, понад 400 років. Її відлік іде від 1547 року, коли Іван Федоров надрукував «Апостол» та «Буквар», та 1586 року – заснування при Успенській церкві Ставропігійського братства.
Перша конференція «Львів – Місто літератури» відбулась у лютому 2013 року й зібрала понад 100 професіоналів з усіх галузей, що мають стосунок до книговидавництва.
Повний перелік «Міст літератури» з усього світу:
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!