Як стати харизматичним лідером? Чи є універсальний рецепт? Майкл Стейнер (Michael Bungay Stanier), голова
За думкою Майкла, багато керівників, коучів або менеджерів з персоналу у спілкуванні з колегами або підлеглими часто-густо йдуть накатаним шляхом – інтерв’ю. З одного боку, швидке жонглювання запитаннями та відповідями допомагає привести співрозмовника до потрібного висновку і навіть переконати, що він до нього дійшов сам. Швидко дізнатися про стан справ, скорегувати плани на найближчий час – для цього також підходить формат запитань і відповідей.
З іншого боку, такий підхід не враховує різницю в темпераментах і не дає шансу скромним працівникам поділитися власними ідеями – вони не наважуються або не встигають вийти за межі відведеного їм тунелю й залишаються наодинці зі своїми сумнівами чи пропозиціями. Щоб дати можливість висловитися, варто не поспішати заповнювати паузу власним голосом, навіть якщо вона триває довше 4 секунд. Ставте сором’язливим співробітникам запитання, які не потребують однозначної відповіді, бажано сам-на-сам чи у вузькому колі, і не квапте з відповіддю. І навіть якщо відповідь прозвучала, тримайте паузу – і будете вражені, побачивши, що вам запропонують зовсім новий напрямок, нові ідеї, про які ви інакше ніколи не дізналися б.
Таким чином окрім інтерв’ю у вашому арсеналі інструментів менеджера з’явиться бесіда – і посяде своє особливе місце.
Чи варто говорити, що до лідера, який готовий і здатний вислухати, ставитимуться з щирою повагою, і над проектом працюватимуть з особливою відданістю. І запрошення «поговорити» буде викликати не жах і тремтіння, а готовність поділитися чимсь позитивним.
via
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!