Міленіали – покоління народжених між 1982 і 2004 роками, названі на честь нового тисячоліття. На сьогодні це найперспективніша цільова аудиторія інтернет-маркетингу. Саме за їхні увагу і прив’язаність змагаються всі великі бренди, саме міленіали своїми вподобаннями роблять популярними ті чи інші канали комунікації та майданчики розміщення реклами. Загальні риси цієї вікової групи – амбітність, швидкість реакції, багатозадачність, орієнтація на результат, технічна підкутість. Спілкування з міленіалами вимагає швидкого реагування на тренди, креативного підходу до створення рекламних меседжів, готовності пристосувати кампанію до нових потреб аудиторії.
Отож, 5 напрямків адаптації маркетингової стратегії до потреб генерації міленіалів.
1. Заходьте через соцмережі. 71% міленіалів – активні користувачі соцмереж, на день проводять у них у середньому по 5,4 години (дослідження Ipso). Як використовувати соцмережі для підвищення продажів, можна дізнатися онлайн у відеолекціях «SMM для бізнесу: курс молодого бійця».
2. Робіть ставку на масовий індивідуалізм. Цікава особливість нового покоління: попри щиру любов до брендів, міленіали не бажають носити на собі їхні логотипи, не хочуть ідентифікації з будь-якою маркою. При цьому готові поділитися власним досвідом використання продукту після покупки, але знову-таки, без фокусації на бренді. У центрі уваги в будь-якому разі буде власник речі, а не виробник – і це варто прийняти як даність. Бренд може робити перепости фотографій продукції чи сервісу у використанні у власних медіа, з обов’язковим зазначенням джерела – міленіали дуже чутливо реагують на увагу до їхньої індивідуальності.
3. Використовуйте сарафанне радіо. Міленіали дуже вибагливі у джерелах інформації та найбільше довіряють одноліткам. Щоб увійти до кола осіб, які заслуговують на довіру, бажано використовувати інструменти контенту, що генерується користувачем (user-generated content), – блоги, форуми, чати, подкасти. Також варто постійно працювати з адвокатами бренду, мотивувати їх на співпрацю і транслювати за їх допомоги брендові меседжі.
4. Почніть двосторонню комунікацію. Міленіали із задоволенням будуть шерити вашу брендову рекламу, якщо вона їм подобається. Вони готові й до інших форм взаємодії з улюбленим брендом, і питання креативності відділу маркетингу, як можна ще долучити вдячну аудиторію у просування. Міленіали оцінять активний діалог у соцмережі, лайки офіційної сторінки під позитивними коментами прихильників, і, звичайно, для них життєво важливі відповіді бренду на будь-які онлайн-відгуки.
5. Створіть багатоканальну взаємодію з клієнтом. Молода платоспроможна аудиторія користується декількома ґаджетами впродовж дня, причому 87% використовує одночасно два чи три. Рух до покупки має бути простим, без зайвих перешкод. Створення мобільних додатків для вибору товару і послуги та оплати покупки – необхідна умова популярності вашого магазину в міленіалів.
Якщо ви гратимете за прийнятими в покоління нового тисячоліття правилами, вам відповідатимуть взаємною прив’язаністю, і ви отримаєте багато нових адвокатів бренду і стабільні успішні продажі. Звичайно, щоб заволодіти увагою міленіалів, важливо за допомогою маркетингових інструментів, використовуючи усі канали комунікації створити унікальний образ свого бренду. Детально маркетинговий мікс розбирається у практичному онлайн-курсі Ельдара Нагорного «Курс маркетингу інтернет-проектів «Маркетинг у мурашнику» на платформі EDUGET.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!