Тритомник присвячений вивченню темної енергії і темної матерії у Всесвіті
Щороку Міжнародна академія астронавтики нагороджує наукові видання в різних наукових галузях — фундаментальні науки, інженерні, природничі тощо. Єдина умова для участі в конкурсі — автором книги має бути член Академії.
2016 року найкращою книгою в галузі фундаментальних наук (Basic Science Book Award) названо тритомник «Dark energy and dark matter in the Universe» (Темна енергія і темна матерія у Всесвіті),
Дослідження публікувалися у 2013-2015 рр. видавничим домом «Академперіодика» НАН України в серії «Українська наукова книга іноземною мовою». Автори представляють різні наукові організації, навчальні заклади, міста України.
«Dark energy and dark matter in the Universe» розглядає маловивчені та складні наукові проблеми: існування темної енергії та темної матерії, їхнє функціонування у Всесвіті. У праці вперше зібрані та описані космологічні та астрофізичні спостережувані підстави існування темної енергії й темної матерії, що є визначальними складовими нашого Всесвіту, та представлені теоретичні моделі щодо їх фізичної природи.
Співавтор книги Богдан Новосядлий, директор Астрономічної обсерваторії ЛНУ імені Івана Франка,
Досліджувані теми розподілили по трьох книгах таким чином.
Книга висвітлює сучасний стан проблеми темної енергії та представляє результати досліджень авторів, що працюють у цій галузі. В ній приведені спостережувані аргументи, які вказують на існування темної енергії, методи та оцінки значень і довірчих інтервалів її основних параметрів, моделювання темної енергії скалярними полями, її поява в часопросторових моделях. Також аналізуються проблеми, пов’язані з позитивним визначенням гравітаційної енергії в загальній теорії відносності, енергетичні умови та наслідки їх порушення за наявності темної енергії.
Монографія призначена науковцям, викладачам і аспірантам, що спеціалізуються на загальній теорії відносності, космології, теорії поля й фізики елементарних частинок.
Основну увагу приділено астрофізичним аспектам проблеми невидимої маси і темної матерії. Автори розглядають проблеми гравітаційного лінзування, дослідження розподілів маси та елементів у Всесвіті, фізику компактних зірок та моделі галактичної еволюції.
Монографія призначена науковцям, викладачам і студентам магістратури, що спеціалізуються на позагалактичній астрономії, космології та загальній теорії відносності.
Автори обговорюють астрофізичні прямі й непрямі прояви та властивості темної матерії в галактиках, скупченнях і групах галактик; різноманітні механізми обміну енергією між темною енергією і темною матерією, які розширюють можливості Стандартної космологічної моделі; експериментальні пошуки кандидатів у частинки темної матерії (зокрема стерильні нейтрино, сонячні аксіони, масивні частинки і надважкі частинки темної матерії) за допомогою космічних і наземних обсерваторій.
Монографія призначена науковцям, аспірантам і студентів, які спеціалізуються на позагалактичній астрономії, космології, теоретичній фізиці, ядерній фізиці та астрофізиці високих енергій.
Нагороду від імені авторського колективу отримала виконувач обов’язків завідувача відділу позагалактичної астрономії та астро-інформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України кандидат фізико-математичних наук Ірина Вавилова.
Авторський колектив «Dark energy and dark matter in the Universe»:
Це вже друге видання, підготоване українськими вченими й опубліковане видавничим домом «Академперіодика» та згодом відзначене Міжнародною академією астронавтики: 2010 року нагороду отримала монографія «Polarimetric Remote Sensing of Solar System Objects» (M.I. Mishchenko, V.K. Rosenbush, N.N. Kiselev, D.F. Lupishko, V.P. Tishkovets, V.G. Kaydash, I.N. Belskaya, Y.S. Efimov, and N.M. Shakhovskoy).
Міжнародна академія астронавтики (International Academy of Astronautics, IAA) — міжнародна громадська організація, що об’єднує провідних науковців і інженерів у галузі космічних досліджень. Заснована 1960 року, зареєстрована у Стокгольмі (Швеція).
В академії діє близько 30 робочих груп, що вивчають різні аспекти астронавтики: фізика космосу; космічні медико-біологічні науки; розробка космічних технологій та систем; функціонування та використання космічних систем; космічне право та економіка; космос та суспільство, культура та освіта.
Як за останні 50 років змінився світ науки і що це означає для майбутнього, розповідає курс Яни Пізінцалі «Школа наукового мислення».
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!