Час геніальних одинаків минув, наразі по-справжньому відчутних успіхів досягають талановиті команди. Завдання менеджера на будь-якому рівні – зробити так, щоб здібності підлеглих розкривалися найефективнішим для них і для компанії чином, підтримувати мотивацію й контролювати результат. Часом для цього доводиться навчати своїх працівників досягати поставлених цілей.
Один із найкращих способів ефективного досягнення цілей як усією командою, так і її окремими членами – перевірена часом модель GROW.
Модель GROW було розроблено у 1980-х коучем сером Джоном Вайтмором (Sir John Whitmore), потім її розвинули такі коучі, як Алан Файн (Alan Fine) і Грехам Александер (Graham Alexander).
Акронім GROW означає:
G (goal) – мета,
R (current reality) – реальність, поточний момент,
O (options/obstacles) – можливості й перешкоди,
W (will) – воля.
Простий приклад застосування. Попросіть працівника визначити й записати кінцеву мету, наприклад – бажаний рівень продажів. Потому треба окреслити стартову точку, описати ту реальність, у якій працівник перебуває. Наступним етапом розглядають опції – те, що може наблизити до досягнення бажаної цілі, причому для кожного способу прописуються його переваги й недоліки. Потім треба зібрати волю в кулак – знайти мотивацію й сили добиватися поставленої мети.
Отже, етапи застосування методики GROW
1) Встановлення мети. Переконайтесь, що це SMART-ціль: Specific – конкретна, Measurable – вимірна, Attainable – досяжна, Realistic – реалістична, Time-bound – прив’язана до часу.
На цьому етапі керівникові важливо відповісти для себе на такі запитання:
2 Співвіднесення з реальністю – визначення стартової позиції. Попросіть члена команди описати його (її) теперішні обставини. Це важливий момент, оскільки часто починають вирішувати проблему, не розібравшись у поточній ситуації, не враховуючи інформацію, яка могла б допомогти досягти мети ефективніше.
Щоб допомогти впоратися з цим кроком, поставте працівникам наступні запитання:
3) Вивчення можливостей. Щойно у вас і членів вашої команди сформувалось адекватне бачення поточної ситуації, настає час визначитися з можливими засобами досягнення цілей. Для цього можна використовувати поєднання мозкового штурму з індивідуальною роботою.
У будь-якому разі спочатку дайте висловитися членам команди, а вже потім направляйте кожного працівника. Типові запитання, які можна для цього використовувати:
4) Концентрація зусиль. Досягнення цілі неможливе без конкретних дій – і для їх виконання потрібні воля та мотивація. Перед початком руху в обраному напрямку керівник може поставити членам команди такі запитання:
Важливий момент – дозвольте підлеглим вносити зміни до плану, якщо первісно затверджені дії не дають бажаного результату.
Докладніше про модель GROW, її покрокове застосування на практиці у вітчизняних умовах, а також про те, як мотивувати підлеглих, розповідає коуч Наталія Романенко на безкоштовному курсі «Коучинг у діяльності керівників» на платформі EDUGET.
З чого починати менеджеру, який вперше отримав у керування колектив, як виростити компанію, як планувати власний графік, щоб не вигорати на роботі – про це в авторському курсі Тетяни Єфименко, генерального директора компанії EDUGET – «Що робити, якщо ви прокинулися менеджером».
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!