Đăng Ký Đăng Nhập

Mooc Kursi Z It Ta Programuvannya 889

MOOC: курси з IT та програмування


Лайфхаки



На платформах безкоштовних онлайн-курсів (MOOC) найпопулярнішим залишається розділ комп’ютерних наук і технологій. Весняний набір курсів пропонує нові можливості як для тих, хто ще не знайомий із основами програмування, так і для тих, хто хоче підвищити свій рівень, дізнаючись про новинки в галузі технологій і комп’ютерних мов.

1. Курс від Массачусетського технологічного інституту (MIT) – «Введення в комп’ютерні науки і програмування з використанням мови Python» – розміщений на освітній платформі edx.com. Лекції вже розпочалися, але ще можна доєднатися. Курс ведуть професор Ерік Грімсон, Джон Гуттаг і Ана Белл. Це перша частина з двох, розрахована на початківців у мовах програмування, без будь-якого досвіду. Студент курсу освоїть основи комп’ютерного коду, дізнається, як його аналізувати і виправляти, і багато чого іншого. Інструктори попереджають, що курс – не прогулянка в парку, і тільки виконання студентом вправ дасть відчутний результат.

2. Прихильники ґрунтовного підходу, які прагнуть взнати все «від і до» – від «як працює комп’ютер» і до читання коду і забезпечення безпеки баз даних – оцінять олдскульний курс професора Ніка Парланте із Стенфордського університету – Computer Science 101.

Початок занять – 15 липня 2016 року. У рамках курсу не передбачено вивчення окремих комп’ютерних мов, зате всю базу подано досконально.

3. Мова Java найбільш затребувана, ось і університет Каліфорнії, Сан-Дієго, представив курс з об’єкт-орієнтованого програмування на Java. Курс ведуть професори Міа Міннерс, Лео Портер і Крістін Альварадо; старт наступної сесії – 1 лютого на платформі Coursera.

Популярність мови Java пояснюється не лише її простотою, що важливо для початківців, але й передусім тим, що більшість застосунків сьогодні пишуться саме цією мовою. Можливо, цей курс потребуватиме від слухачів певних стартових знань з програмування, проте це компенсується тим, що після закінчення курсу успішні студенти зможуть створювати веб-, вбудовані й десктопні застосунки, розбивати великі проекти на функціональні групи, аналізувати свій власний код і, врешті, створювати інструмент для аналізу реальних даних із соцмереж.

4. Університет науки і технологій Гонконгу представив курс «HTML, CSS і JavaScript» професора Девіда Россіт’є. Найзатребуваніші в Інтернеті мови знадобляться тим, хто планує створювати вебсайти, додатки або просто хоче розуміти, як працюють ті або інші технології. Старт курсу – 1 лютого.

5. «Спробуй Objective-C» – курс професора Еріка Еллама у Code School. Тим, хто планує розробляти застосунки для iOS-платформи, дасть солідну стартову базу курс з Objective-C: як створювати й реєструвати об’єкти, відправляти і приймати повідомлення, формувати власні класи і збирати все докупи. Найприємніше, що курс побудований у формі гри, так що серйозні знання засвоюватимуться із задоволенням. Записатися можна у будь-який момент, обмежень у часі немає.

6. «Відчуй драйв» – не втомлюється закликати Code School, пропонуючи пройти безкоштовний курс з використання програмного інтерфейсу для створення застосунків Google Drive. Після закінчення курсу слухач зможе створювати прості віджети для завантаження і сортування файлів у Google, що особливо знадобиться для формування фотоархівів. Час запису на курс Discover Drive не обмежений.

7. Університет Каліфорнії, Ірвайн, пропонує курс «Створення інтерфейсів з Raspberry Pi» від професора Айана Харріса. Одноплатний комп’ютер Raspberry Pi ідеально підходить для практики програмування. На цьому курсі слухачі зможуть підключати свої Raspberry Pi до зовнішніх сенсорів, наприклад до GPS, LCD, акселерометрів, а також навчаться управляти ними з комп’ютера і знімати дані, навіть більше – будувати свої власні підключувані девайси й сенсори.

8. Курс, потрібний усім, – «Введення в кібербезпеку» – пропонують Відкритий університет і запрошений професор Корі Доктороу. Знання, отримані внаслідок проходження курсу, знадобляться і тим, хто упевнений у своїх знаннях про збереження комп’ютерних даних, і тим, хто ще новачок і не знає, що персональна інформація має певну цінність, а її криптографічне закриття має сенс. Наступний старт курсу Introduction to Cyber Security – 4 квітня 2016 року.