Đăng Ký Đăng Nhập

Na Ces 2016 7 Ukrainskix Kompanij 837

На CES-2016 – 7 українських компаній


Тренди



У Лас-Вегасі відбулася щорічна виставка CES (International Consumer Electronics Show) – одна з визначних подій року для розробників електронної продукції. Про українські компанії, що відзначилися на CES-2016, пише AIN.

Цього року на CES виступили 7 українських розробників. Досвідчені Petcube, Concepter, Lametric, Branto, які тут не вперше, і новачки – енергоменеджер Ecoisme і Noloinc з новаторськими мобільними чохлами. Софт представлено мобільним додатком Blynk.

Petcube, відомий як відеоняня для домашніх улюбленців, не гаяв часу. Якщо пристрій здатний стежити за псами і котами, йому можна додати завдань:  контролювати звуки і рухи в приміщенні й повідомляти, якщо відбувається щось підозріле. Отримані дані зберігатимуться на хмарному сервісі. «Petcube Project охоронятиме дім краще за домашню тварину», – написав на своїй фейсбук-сторінці СЕО проекту Ярослав Ажнюк.

Concepter виробляє спалахи, і вже добився певної репутації на цьому ринку. Друга версія продукту – iBlazr 2 – зібрала на Kickstarter $300 тис. Також компанія зайшла в популярний нині сегмент «розумних аксесуарів». Soul – браслет, який фіксує, скільки часу ви спілкуєтеся з близькими офлайн. Можна обрати, з якою людиною ви хочете контролювати спілкування, а також поставити собі завдання: приміром, щотижня не менше 2 годин проводити з батьками. Видання Engadget номінувало Soul на звання найкращого продукту CES-2016.

У співпраці з Concepter розроблено Lunecase — чохли для iPhone. Виробник Noloinc запропонував тонкий і приємний на дотик чохол, на якому світяться індикатори повідомлень, дзвінків та решта інформації з телефона.

LaMetric виступили з годинником Smart Atoms. Компактний настільний пристрій демонструє не тільки час, але й безліч інформації, ретрансльованої з ґаджетів власника. Можна виводити на екран курс валют, прогноз погоди, повідомлення про отримані емейли або смс і звіт про стан здоров’я власника.

Ще один охоронець будинку розроблений Branto. Подібна до космічного корабля куля обладнана камерою, детектором руху, динаміками і прибором нічного бачення.

Ecoisme не приїхали на виставку, але через колег з Branto передали свій продукт. Нагадаємо: компанія працює над енергоменеджером – пристроєм, який контролює всі електроприлади в домі й дає поради щодо оптимального використання електроенергії. На виставці прилад отримав нагороду в категорії «розумний дім».

Мобільний додаток Blynk створений для віддаленого керування мікроконтролерними пристроями, такими як Arduino, Raspberry Pi.

Керівний партнер AVentures Capital Андрій Колодюк запропонував традицію: представники України на виставці зібралися на окрему вечерю. Це можна розцінювати не лише як спосіб обмінятися досвідом та міркуваннями, але й як спробу формування спільноти українських розробників найвищого класу.