Рейтинги бувають не лише в університетів, але й у міст, де ці заклади розташовані. Наскільки комфортно там студентові? Яке співвідношення плати за навчання й вартості життя в місті? Спеціальний рейтинг QS BestStudent Cities визначає міста-лідери за цими основними параметрами.
До топ-10 найдоступніших для проживання і навчання міст увійшли
1-2 Тайбей, Мехіко,
3-4 Берлін, Відень,
5 Мюнхен,
6 Осака,
7 Мадрид,
8 Барселона,
9 Сантьяго,
10 Прага.
Столиця Тайваню Тайбей приваблює іноземних студентів відносно низькими цінами на навчання (в середньому $3800 на рік у восьми університетах, що увійшли до міжнародного рейтингу) і низькою вартістю проживання. Звичайно, Тайбей важко назвати недорогим містом – в рейтингу вартості життя Mercer’s Cost of Living Тайбей займає 61 місце, проте з усіх столиць, де представлені університети світового рівня, це найдоступніший варіант.
Розділила перше місце з Тайбеєм столиця Мексики – величезне і прекрасне місто Мехіко. Як і Тайбей, Мехіко зацікавлює вісьмома університетами зі світового рейтингу, навчання в яких коштує в середньому $4000 на рік. При цьому вартість проживання в Мехіко ще нижча – в рейтингу Mercer’s воно на 150 місці.
Німеччина – одна з найпопулярніших країн серед іноземних студентів, за їхньою кількістю на третьому місці після США і Великобританії. Причина проста: в державних вишах вища освіта безкоштовна як для місцевих жителів, так і для іноземців. Вартість життя в Берліні значно нижча, ніж у більшості західноєвропейських столиць і в інших німецьких містах: 68 місце в списку Mercer’s.
Відень приваблює студентів демократичними умовами вступу: безкоштовна вища освіта для всіх жителів Євросоюзу й дуже скромна плата для решти іноземних студентів, близько $500 на рік. Вартість життя вища, ніж у Берліні, – Відень на 32 місці з 214 міст у рейтингу Mercer’s, – але все ще нижче, ніж в інших містах, популярних серед студентів. Як приклад щоденних витрат можна навести «індекс біг-маку» від журналу The Economist: у Відні біг-мак коштує $4,56, тоді як у Парижі – $5,25.
Мюнхен – на другому місці за привабливістю серед німецьких міст. Проживання в цьому фінансовому і культурному центрі Баварії обійдеться дорожче, ніж у Берліні, проте відсутність плати за вищу освіту утримує місто в топі найдоступніших для студентів. Октоберфест – не останній аргумент популярності серед студентів.
Осака – типовий японський мегаполіс, в якому цілодобово світять неонові вогні реклами, а хмарочоси є сусідами з пагодами й квітучою сакурою. При цьому Осака – набагато доступніша альтернатива Токіо й Кіото, в рейтингу вартості життя на 23 місці (Токіо на 7-му). Всесвітньо визнані університети Осаки просять в середньому $5000 на рік, при $7700 в Токіо й $9000 в Кіото.
Мадрид посідає четверте місце серед найдоступніших для студентів європейських міст і сьоме в світовому списку топ-10. Столиця Іспанії вабить студентів як невисокою вартістю (63 місце в списку Mercer’s), так і активним клубним життям. Плата за навчання для іноземних студентів складає $2000 на рік, що дозволяє Мадриду утримувати славу доступного для студентів міста.
На восьмому місці в рейтингу прекрасна Барселона, вподобана молоддю за її архітектуру й бурхливе нічне життя. У Барселоні розташовані два найрейтинговіші іспанські університети, проте і навчання тут дорожче, ніж у Мадриді – в середньому $2500 на рік. За вартістю життя Барселона привабливіша за столицю – в рейтингу Mercer’s на 71 місці.
У Латинській Америці центром тяжіння для студентів стала столиця Чилі – Сантьяго. Доступне за вартістю життя – 88 місце в списку Mercer’s, – місто може похвалитися п’ятьма університетами, що увійшли до світового рейтингу. Середня плата за навчання в рейтингових вишах чилійської столиці – $7500 на рік.
У самому серці Європи розташувалася улюбленка студентів Прага – красиве місто з давніми університетськими традиціями. Вартість життя тут нижча, ніж у решті міст – 92 місце в рейтингу Mercer’s Cost ofLiving, при цьому ціна за навчання доволі висока порівняно з лідерами рейтингу доступності – $7000 на рік.
До топ-50 також потрапили
11 Шанхай,
12 Брюссель,
13-14 Пекін, Кіото,
15-16 Буенос-Айрес, Гонконг,
17-19 Токіо, Гельсінкі, Москва,
20 Монреаль,
21 Піттсбург,
22 Цюрих,
23-24 Сеул, Париж,
25-26 Ванкувер, Мілан,
27 Сінгапур,
28 Торонто,
29-31 Вашингтон, Філадельфія, Бостон,
32-33 Амстердам, Чикаго,
34 Сан-Франциско,
35-36 Единбург, Манчестер,
37-41 Ковентрі, Аделаїда, Дублін, Лос-Анджелес, Канберра,
42-43 Мельбурн, Брісбейн,
44 Перт,
45 Нью-Йорк,
46 Окленд,
47 Сідней,
48 Копенгаген,
49 Стокгольм,
50 Лондон.
via topuniversities.com
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!