Đăng Ký Đăng Nhập

Najdostupnishi Mista Dlya Studentiv 283

Найдоступніші міста для студентів


Лайфхаки


Захід сонця у Тайбеї

Рейтинги бувають не лише в університетів, але й у міст, де ці заклади розташовані. Наскільки комфортно там студентові? Яке співвідношення плати за навчання й вартості життя в місті? Спеціальний рейтинг QS BestStudent Cities визначає міста-лідери за цими основними параметрами.

До топ-10 найдоступніших для проживання і навчання міст увійшли

1-2 Тайбей, Мехіко,

3-4 Берлін, Відень,

5 Мюнхен,

6 Осака,

7 Мадрид,

8 Барселона,

9 Сантьяго,

10 Прага.

Столиця Тайваню Тайбей приваблює іноземних студентів відносно низькими цінами на навчання (в середньому $3800 на рік у восьми університетах, що увійшли до міжнародного рейтингу) і низькою вартістю проживання. Звичайно, Тайбей важко назвати недорогим містом – в рейтингу вартості життя Mercer’s Cost of Living Тайбей займає 61 місце, проте з усіх столиць, де представлені університети світового рівня, це найдоступніший варіант.

Розділила перше місце з Тайбеєм столиця Мексики – величезне і прекрасне місто Мехіко. Як і Тайбей, Мехіко зацікавлює вісьмома університетами зі світового рейтингу, навчання в яких коштує в середньому $4000 на рік. При цьому вартість проживання в Мехіко ще нижча – в рейтингу Mercer’s воно на 150 місці.

Німеччина – одна з найпопулярніших країн серед іноземних студентів, за їхньою кількістю на третьому місці після США і Великобританії. Причина проста: в державних вишах вища освіта безкоштовна як для місцевих жителів, так і для іноземців. Вартість життя в Берліні значно нижча, ніж у більшості західноєвропейських столиць і в інших німецьких містах: 68 місце в списку Mercer’s.

Відень приваблює студентів демократичними умовами вступу: безкоштовна вища освіта для всіх жителів Євросоюзу й дуже скромна плата для решти іноземних студентів, близько $500 на рік. Вартість життя вища, ніж у Берліні, – Відень на 32 місці з 214 міст у рейтингу Mercer’s, – але все ще нижче, ніж в інших містах, популярних серед студентів. Як приклад щоденних витрат можна навести «індекс біг-маку» від журналу The Economist: у Відні біг-мак коштує $4,56, тоді як у Парижі – $5,25.

Мюнхен – на другому місці за привабливістю серед німецьких міст. Проживання в цьому фінансовому і культурному центрі Баварії обійдеться дорожче, ніж у Берліні, проте відсутність плати за вищу освіту утримує місто в топі найдоступніших для студентів. Октоберфест – не останній аргумент популярності серед студентів.

Осака – типовий японський мегаполіс, в якому цілодобово світять неонові вогні реклами, а хмарочоси є сусідами з пагодами й квітучою сакурою. При цьому Осака – набагато доступніша альтернатива Токіо й Кіото, в рейтингу вартості життя на 23 місці (Токіо на 7-му). Всесвітньо визнані університети Осаки просять в середньому $5000 на рік, при $7700 в Токіо й $9000 в Кіото.

Мадрид посідає четверте місце серед найдоступніших для студентів європейських міст і сьоме в світовому списку топ-10. Столиця Іспанії вабить студентів як невисокою вартістю (63 місце в списку Mercer’s), так і активним клубним життям. Плата за навчання для іноземних студентів складає $2000 на рік, що дозволяє Мадриду утримувати славу доступного для студентів міста.

На восьмому місці в рейтингу прекрасна Барселона, вподобана молоддю за її архітектуру й бурхливе нічне життя. У Барселоні розташовані два найрейтинговіші іспанські університети, проте і навчання тут дорожче, ніж у Мадриді – в середньому $2500 на рік. За вартістю життя Барселона привабливіша за столицю – в рейтингу Mercer’s на 71 місці.

У Латинській Америці центром тяжіння для студентів стала столиця Чилі – Сантьяго. Доступне за вартістю життя – 88 місце в списку Mercer’s, – місто може похвалитися п’ятьма університетами, що увійшли до світового рейтингу. Середня плата за навчання в рейтингових вишах чилійської столиці – $7500 на рік.

У самому серці Європи розташувалася улюбленка студентів Прага – красиве місто з давніми університетськими традиціями. Вартість життя тут нижча, ніж у решті міст – 92 місце в рейтингу Mercer’s Cost ofLiving, при цьому ціна за навчання доволі висока порівняно з лідерами рейтингу доступності – $7000 на рік.

До топ-50 також потрапили

11 Шанхай,

12 Брюссель,

13-14 Пекін, Кіото,

15-16 Буенос-Айрес, Гонконг,

17-19 Токіо, Гельсінкі, Москва,

20 Монреаль,

21 Піттсбург,

22 Цюрих,

23-24 Сеул, Париж,

25-26 Ванкувер, Мілан,

27 Сінгапур,

28 Торонто,

29-31 Вашингтон, Філадельфія, Бостон,

32-33 Амстердам, Чикаго,

34 Сан-Франциско,

35-36 Единбург, Манчестер,

37-41 Ковентрі, Аделаїда, Дублін, Лос-Анджелес, Канберра,

42-43 Мельбурн, Брісбейн,

44 Перт,

45 Нью-Йорк,

46 Окленд,

47 Сідней,

48 Копенгаген,

49 Стокгольм,

50 Лондон.

via topuniversities.com