Đăng Ký Đăng Nhập

Najefektivnisha Formula Dnya 10 3 2 1 0 1773

Найефективніша формула дня: 10-3-2-1-0


ЛайфхакиЄ жайворонки й сови, холерики й флегматики, прихильники нормованого робочого дня і фанати фрітайму. Кожен з них має свої особливості денного розпорядку, за якого гарантоване добре самопочуття, фізичний та емоційний комфорт.

Знайти індивідуального лайф-коуча, який навчить правильно організовувати час залежно від особливостей організму, формувати здорові звички і боротися зі шкідливими, – непросто й недешево. Базове уявлення про ці процеси можна отримати на безкоштовному курсі професійного тренера з керування здоровими звичками Олени Бурдейної «Як змінити своє життя на краще: поради та лайфхаки». В онлайн-курсі «Менеджмент звичок» ви зможете детально розібратися в стратегіях формування звичок, ментальних процесах, причинах опору організму. Допоможе з пошуком вільного часу на заняття спортом, з формуванням мотивації та плануванням цілей онлайн-курс «Основи тайм-менеджменту» від бізнес-студії BogushTime.

Крег Баллантайн (Craig Ballantyne) з Торонто вивів універсальну формулу побудови дня, якої слід дотримуватися кожному. Стратегію спокійних ночей, енергійних ранків і продуктивного дня він виклав у статті «Найкращий спосіб структурувати день».

Баллантайн – магістр з фізіології вправ, фітнес-тренер, консультант. Він навчає, як підтримувати фізичну форму й емоційний тонус. Щоб мати час і сили на родину, роботу, відпочинок, треба правильно планувати день і дотримуватися простих стратегій.

Поки знавці сперечаються, як краще починати день: з фізичних вправ чи медитації, з мозкового штурму чи перегляду серіалу, – Крег заявляє, що по-справжньому правильний день починається з відходом до сну. Зрештою, якщо вам не вдалося виспатися, то решта дій зранку не мають значення – вирушите ви на пробіжку чи напишете пост до блогу.

«Найважливіший фактор продуктивного ранку – встати на 15 хвилин раніше і працювати над вашим пріоритетом №1, поки всі інші сплять. Це так просто. Хоча, звісно, сказати легше, ніж зробити», – розповідає інструктор і пропонує просту стратегію досягнення успіху. Формула ідеально структурованого дня за Баллантайном виглядає так: 10-3-2-1-0.

10 годин до сну: жодного кофеїну

Як правило, 10 годин – це час, потрібний організму для виведення кофеїну з крові й усунення його ефекту стимуляції.

3 години до сну: жодної їжі чи алкоголю

Це допоможе вам уникнути печії й зіпсованого сну. Алкоголь начебто розслабляє і навіює сон, але він порушує природний цикл сну і не дає виспатися повноцінно.

2 години до сну: жодної роботи

Телефонні дзвінки, електронна пошта, звіти чекатимуть до наступного дня. Ваш мозок має почати заспокоюватися.

1 година до сну: жодного сидіння перед екраном

Вимкніть всю електроніку, світло від екранів відганяє сон.  Якщо вам необхідна «кнопка вимикання», не слід шукати її в перегляді фільмів чи інтернет-серфінгу. Посидьте, подумайте про завтрашній день, сплануйте ранок. Проведіть останню годину, читаючи книжки, розмовляючи з родичам, у ванні чи в медитації. Але не використовуйте смартфон чи планшет, якщо не хочете після вкладання годину дивитися в стелю.

0 стільки разів ви вранці натиснете «відбій» на будильнику

Спокуса відкласти підйом величезна. Та по-перше, ви втратите ті виграшні хвилини, що мали б дати вам фору перед іншими. По-друге, досипання зробить вас ще втомленішим, ніж якби ви встали зразу. Якщо спокуса надто велика, поставте будильник подалі. Але краще – просто пам’ятайте, чому ви робите це. У вас одне життя, і вам вирішувати, рухатися вперед і розвиватися чи вилежуватися в ліжку. Краще лягайте спати раніше, але не втрачайте свої магічні вранішні 15 хвилин.

Дотримуватися цієї стратегії може кожен, і в цьому її основна перевага. Можна багато заробляти, але насолоджуватися життям без стресу й фонової тривожності – це справжнє щастя. Здорове повноцінне життя, використання власних ресурсів і можливостей, спокійний сон і продуктивний день обіцяє Крег Баллантайн з дотриманням його формули планування дня.