Đăng Ký Đăng Nhập

Najstarishij Sukni 5500 Rokiv 1141

Найстарішій сукні 5500 років


Тренди1977 року серед купи ганчір’я у Лондонському музеї єгипетської археології дослідники зауважили залишки сукні, розповідає The Independent (фото сукні за посиланням). Виявилося, її було знайдено під час розкопок Тарханського некрополю 1913 року. Знахідку, ймовірно, визнали незначущою. Розкопки Тархану почалися після того, як туди не раз навідалися місцеві сільські жителі й розграбували те, що змогли. Вочевидь, сукню могли прийняти за одяг когось із місцевих, адже вона дивовижно збереглася. Інакше складно пояснити, чому до знахідки недбало поставилися.

Тим не менш, врешті працівники музею звернули увагу на дивну ганчірку.  Радіовуглецевий аналіз засвідчив: вік цієї сукні від 5100 до 5500 років, тож вона — найстаріша в світі.

Довжина вбрання невідома, адже поділ не зберігся. Світло-сіра сукня має V-подібний виріз, рукава і ліф зібрані в плісе. Перед нами, стверджують археологи, приклад давньоєгипетської високої моди. Скоріше за все, вбрання створено спеціальним майстром для знатної особи.

Куратор музею Аліса Стівенсон (Alice Stevenson) стверджує, що не варто дивуватися такому мистецькому виконанню давнього одягу: “Створення текстильних фрагментів зафіксовано ще в доісторичну епоху. А ткацтво на верстатах опанували ще на початку 4 тис. до н. е.”. Збережені фрагменти тканини, тим більше — цільного предмету одягу, величезна рідкість, розповідає Аліса Стівенсон. Тому Тарханську сукню можна вважати унікальною історичною реліквією.

Зараз її виставлено в музеї UCL Petrie Museum of Egyptian Archaeology. До сукні зробили підкладку з тонкого шовку, щоб можна було приблизно уявити, як вона виглядала тисячоліття тому.