1977 року серед купи ганчір’я у Лондонському музеї єгипетської археології дослідники зауважили залишки сукні, розповідає The Independent (фото сукні
Тим не менш, врешті працівники музею звернули увагу на дивну ганчірку. Радіовуглецевий аналіз засвідчив: вік цієї сукні від 5100 до 5500 років, тож вона — найстаріша в світі.
Довжина вбрання невідома, адже поділ не зберігся. Світло-сіра сукня має V-подібний виріз, рукава і ліф зібрані в плісе. Перед нами, стверджують археологи, приклад давньоєгипетської високої моди. Скоріше за все, вбрання створено спеціальним майстром для знатної особи.
Куратор музею Аліса Стівенсон (Alice Stevenson) стверджує, що не варто дивуватися такому мистецькому виконанню давнього одягу: “Створення текстильних фрагментів зафіксовано ще в доісторичну епоху. А ткацтво на верстатах опанували ще на початку 4 тис. до н. е.”. Збережені фрагменти тканини, тим більше — цільного предмету одягу, величезна рідкість, розповідає Аліса Стівенсон. Тому Тарханську сукню можна вважати унікальною історичною реліквією.
Зараз її виставлено в музеї
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!