Đăng Ký Đăng Nhập

Najstrashnishij Morskij Xizhak Morska Svinya 1677

Найстрашніший морський хижак: морська свиня


Тренди



Британський науковий журнал Current Biology надрукував дослідження данських біологів щодо морських свинь. Найбільше науковців вразила ефективність полювання цих начебто неагресивних істот.

Данута Вісневська (Danuta Wisniewska) з Орхуського університету (Данія) очолила наукову команду. На тілі морських свиней закріпили мікрореєстратори й певний час аналізували дані ехолокації. Таким чином вдалося встановити, як часто тварина помічає жертву, ловить її, і скільки кидків виявляються успішними.

У своїй ефективності морські свині значно перевершили інших китоподібних – гринд, кашалотів, дзьоборилів. За хвилину вони ловлять 9-10 рибин, а за годину – близько 550. Не припиняють полювати ні вдень, ні вночі.

95% атак на жертву завершуються її з’їданням. Цей показник дозволяє називати морських свиней одними з найефективніших хижаків у світі. «Морські свині годувалися майже безперервно, швидко обирали здобич і нападали з феноменальною успішністю», – йдеться в дослідженні.

Причина такої кровожерливості в особливостях метаболізму тварин. Морська свиня – найменша з китоподібних, до того ж мешкає в холодних водах, що спричиняє прискорений обмін речовин. Щоб вижити, тварина має полювати весь час.

Крупніші морські хижаки демонструють менш ефективне полювання. Це пояснюється тим, що вони мають приділяти більше часу на пересування й переслідування здобичі.

Морській свині достатньо недоїдати тиждень, щоб загинути від виснаження. Вони харчуються дуже дрібною рибою (до 5 см), тому не конкурують у боротьбі за харчування з іншим небезпечним хижаком – людиною. Та попри те, що людство не претендує на їхні харчі, небезпека для збереження виду є. Шум від корабельних двигунів та інші промислові звуки утруднюють ехолокацію та заважають полюванню, що для морської свині смертельно небезпечно.

Дізнатися про інші природні дива й таємниці біології можна на онлайн-курсі Ярослави Межжеріної «Цікава біологія. Чудеса живої природи». На першому безкоштовному занятті біолог-генетик розповідає про павуків.

Морська свиня (Phocoena phocoena) – ссавець, належить до китоподібних, має близько 1,5 м в довжину. Часто плутають з дельфінами, але це інша тварина. У спілкуванні й полюванні користується ехолокацією. Харчується рибою, молюсками і ракоподібними.