Đăng Ký Đăng Nhập

Nataliya Lukash Shhob Buv Shhaslivim Kliient Persh Za Vse Maie Buti Shhaslivim Pracivnik 2093

Наталія Лукаш: «Щоб був щасливим клієнт, перш за все має бути щасливим працівник»


Експерти


Кар’єру в HR Наталія Лукаш почала з напрямку компенсацій і пільг. Паралельно опановувала навчання й розвиток, рекрутинг

Наталія Лукаш 10 років працює у сфері HR, з них 9 років – в ОТП Банку, компанії, що нараховує 3000 працівників. Сьогодні Наталія Лукаш очолює HR-департамент ОТП Банку і, завдяки успішно впровадженим передовим бізнес-практикам, гармонійно поєднаним з простими рішеннями і стійким розвитком компанії, увійшла до трійки найкращих HR-директорів України (рейтинг Ekonomika).

Розкажіть, як ви прийняли рішення стати фахівцем у сфері роботи з персоналом (HR)? Ви завжди знали, що хочете стати саме HR-фахівцем, чи це не був ваш перший вибір?

У дитинстві я мріяла стати стюардесою. Блакитне небо, білосніжний літак – і я в гарній уніформі з променистою усмішкою допомагаю пасажирам і подорожую по світу.

Однак дитячі мрії не завжди стають реальністю.

Моя кар’єра почалася в бізнесі. Це драйв, постійний рух до результату, це клієнт на першому місці. Але… для того, щоб був щасливим клієнт, перш за все має бути щасливим працівник. Усвідомлення того, що я хочу змінити напрямок діяльності, визрівало впродовж року. А потім я зробила перший крок і кардинально змінила сферу. Я прийшла в HR усвідомлено. Дитяча мрія частково здійснилася: на роботі я допомагаю людям з усмішкою, а білосніжний літак і подорожі по світу – під час відпустки.

Як ви будували кар’єру?

Для того щоб стати Професіоналом, треба розуміти, що ти робиш і навіщо ти це робиш. Слона зручніше їсти частинами. Саме тому крок за кроком я заглиблювалася в професію і розширювала горизонти. Почала з найскладнішого і найцікавішого в HR: з напрямку компенсацій і пільг. Як мотивувати працівників, як створити бонусну систему, що працюватиме, як залучити кілька тисяч людей у програму, що сприяє зростанню бізнесу на різних етапах розвитку ринку й організації. Паралельно опановувала інші напрямки: навчання й розвиток, рекрутинг. Наступним кроком була позиція HR-директора.

Чого у вашій роботі більше – креативності чи чіткого виконання інструкцій?

Робота в HR – це постійний рух, без креативу не обійтися. При цьому жорстке регулювання з боку трудового законодавства і, звичайно ж, управління величезними бюджетами витрат на персонал. Скажу так: 50/50.

Як виглядає ваш звичайний день? Яке з ваших занять вас надихає найбільше?

Кожен день приносить свої виклики й сюрпризи. Невід’ємна складова – спілкування з командою HR і працівниками, створення нових проектів, статус-мітинги за поточними проектами, аналітичні звіти щодо проведених активностей, обов’язкові відрядження та проведення тренінгів. Найбільше наповнює енергією радість в очах людей, які досягли поставленої мети й перейшли на свою наступну сходинку. Коли ти усвідомлюєш, що була частиною цього грандіозного перевтілення, що та підтримка і знання, якими ти поділилася, допомогли комусь стати кращим.

Який свій досвід ви вважаєте найціннішим?

Найцінніший досвід – придбаний через пройдені помилки. Він вчить багато чого. Як правильно планувати, як розрахувати ресурси й оцінити потенційні ризики, як зробити так, щоб наступного разу не було боляче. Я глибоко переконана, що успіху добиваються лише ті, хто не боїться пробувати й помилятися. Щоб збільшити кількість перемог, необхідно як мінімум подвоїти кількість невдач.

Якби у вас був шанс почати все спочатку, ви вибрали б цю професію?

Відповідь очевидна – так. Я щаслива на роботі, і я отримую приголомшливі емоції від досягнутих результатів. Мене це надихає, а вас?