Геніальні комп’ютерники запланували зухвалу аферу, розповідає
Озброєні такими повноваженнями, злочинці звернулися до Федерального резервного банку Нью-Йорка (Federal Reserve Bank of New York) з 30 запитами про переведення коштів. Перекази адресувалися компаніям на Філіппінах і Шрі-Ланці. Федеральний резервний банк почав переводити гроші й задовольнив 4 запити на $81 млн. П’ятий, на $20 млн, слід було відправити громадській організації Шрі-Ланки Shalika Foundation. На цьому і трапилася затримка, адже в назві організації виявили помилку – замість «Foundation» значилося «Fandation».
Маршрутизацію коштів здійснював Дойче Банк (Deutsche Bank). Саме його працівники зауважили дивну для документів такого рівня неграмотність і вирішили уточнити цей момент у замовника, Банку Бангладеш. Виявилося, що всіх цих переказів банк не запитував, а в Шрі-Ланці не зареєстровано жодної організації з назвою Shalika Foundation. Було негайно припинено переказ коштів за рештою запитів.
Відстежити, куди пішли гроші й кому, не вдалося і, як визнають фахівці, навряд чи вдасться. Наразі фінансисти аналізують втрати, шукають прогалини в оборонних системах і способи зміцнити захист. Водночас звинувачують у подіях Федеральний резервний банк, який не мав би так безвідповідально переказувати кошти. «Вони мають взяти на себе відповідальність і повернути нам гроші», – заявляє міністр фінансів. З Нью-Йорку відповідають, що не їхню систему було зламано, і вони працювали за звичною процедурою.
За залишеними в системі слідами зламу підозрюють, що комп’ютерні злодії з Китаю. Це пояснює і хиби в англійській орфографії. З кримінальними здібностями в хакерів справи кращі, ніж з грамотністю. Вони втекли з $81 млн і стали одними з найуспішніших банківських грабіжників в історії. Та якби не помилка, в банку могли задовольнити всі 30 запитів на переказ коштів, і тоді злочинці отримали б $850-870 млн.
Звісно, EDUGET не пропонує грабувати банки, але чому б не скористатися приводом і не підтягнути свою англійську на платних і безкоштовних онлайн-курсах.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!