Đăng Ký Đăng Nhập

Negramotnist Xakera Zberegla Banku Miljoni Dolariv 1277

Неграмотність хакера зберегла банку мільйони доларів


ТрендиГеніальні комп’ютерники запланували зухвалу аферу, розповідає The Reuters. Їм вдалося під’єднатися до внутрішнього серверу Банку Бангладеш (Bangladesh Bank) й отримати звідти повноваження двох ключових представників банку. Це дозволяло здійснювати переказ платежів і відсилати запити на них.

Озброєні такими повноваженнями, злочинці звернулися до Федерального резервного банку Нью-Йорка (Federal Reserve Bank of New York) з 30 запитами про переведення коштів. Перекази адресувалися компаніям на Філіппінах і Шрі-Ланці. Федеральний резервний банк почав переводити гроші й задовольнив 4 запити на $81 млн. П’ятий, на $20 млн, слід було відправити громадській організації Шрі-Ланки Shalika Foundation. На цьому і трапилася затримка, адже в назві організації виявили помилку – замість «Foundation» значилося «Fandation».

Маршрутизацію коштів здійснював Дойче Банк (Deutsche Bank). Саме його працівники зауважили дивну для документів такого рівня неграмотність і вирішили уточнити цей момент у замовника, Банку Бангладеш. Виявилося, що всіх цих переказів банк не запитував, а в Шрі-Ланці не зареєстровано жодної організації з назвою Shalika Foundation. Було негайно припинено переказ коштів за рештою запитів.

Відстежити, куди пішли гроші й кому, не вдалося і, як визнають фахівці, навряд чи вдасться. Наразі фінансисти аналізують втрати, шукають прогалини в оборонних системах і способи зміцнити захист. Водночас звинувачують у подіях Федеральний резервний банк, який не мав би так безвідповідально переказувати кошти. «Вони мають взяти на себе відповідальність і повернути нам гроші», – заявляє міністр фінансів. З Нью-Йорку відповідають, що не їхню систему було зламано, і вони працювали за звичною процедурою.

За залишеними в системі слідами зламу підозрюють, що комп’ютерні злодії з Китаю. Це пояснює і хиби в англійській орфографії. З кримінальними здібностями в хакерів справи кращі, ніж з грамотністю. Вони втекли з $81 млн і стали одними з найуспішніших банківських грабіжників в історії. Та якби не помилка, в банку могли задовольнити всі 30 запитів на переказ коштів, і тоді злочинці отримали б $850-870 млн.

Звісно, EDUGET не пропонує грабувати банки, але чому б не скористатися приводом і не підтягнути свою англійську на платних і безкоштовних онлайн-курсах