Українських піратів посувають. На ринок вийшов онлайн-кінотеатр Netflix — мільярдна американська компанія.
В Україні є кілька подібних ресурсів: Oll.tv і Divan.TV працюють за абонентною системою, а Megogo.net — по типу прокату дисків (обираєте фільм і платите близько 20 грн за можливість його переглянути).
У чому плюси й мінуси саме Netflix?
+ Це глобальна мережа, представлена у близько 200 країнах. Масштабність дає більше можливостей — знімати власні фільми, купувати найкращі.
– Світ говорить англійською, тож фільмів українською чи російською на Netflix дуже мало.
+ Абонементська система дає можливість дивитися легальний контент за помірні гроші. І совість спокійна, і недорого.
– 10 доларів на місяць — помірні гроші для решти країн, а для пересічної української родини не факт. Тут пірати можуть перемогти.
+ Перший місяць користування безкоштовний.
– Поки контент для українського ринку тільки формується, тож перший місяць не дасть уявлення про те, яким ресурс буде потім.
Наразі можна ознайомитися з відгуками кіноманів, які вже встигли потестити ресурс. Головний редактор Blog.imena.ua Олександр Мельник поділився враженнями на свої стрічці у
Але поки що мова — це головний бар’єр для масового глядача. Зараз користувачі сервера влаштовують флешмоби на кшталт «знайди український переклад». Мінімум українців володіють англійською навіть на рівні, потрібному для розуміння субтитрів. А ті, що володіють, не горять бажанням дивитися серіал, напружено вчитуючись у рядки. Включений фоном фільм, щоб не нудно було готувати вечерю — це звичніша картина.
Наскільки відомо з офіційних заяв Netflix, сервіс адаптуватимуть під певні мови нових ринків, але український серед них не згадують. Не дивно, що пішли чутки про поглиннання когось із українських гравців, включно з їхньою кінобазою. Поки що основним претендентом називають Megogo.
Особливості Netflix у тому, що він один із перших зрозумів сучасний тренд — глядач дивиться переважно серіали, якісні за сценарієм і підбором акторів. Це не ті часи, коли потужний серіал з’являвся раз на сезон, і щонеділі всі з нетерпінням чекали наступної серії. Нині глядач не готовий дізнатися за тиждень продовження сюжету, особливо якщо пам’ятати: він дивиться паралельно не один серіал, і до наступної неділі сюжети прогнозовано перемішаються в голові. Отже, серіали треба викладати не дозовано, а зразу повним об’ємом. Це і робить Netflix. А також — знімає свої власні. Один із найпопулярніших у світі «Картковий будинок» витримав уже 3 сезони, і в березні 2016-го вийде наступний. У день прем’єри всі серії з’являться на Netflix. Англійською.
Отже, головна інтрига найближчого часу — чи погодиться український глядач дивитися за абонементну плату легальний англомовний контент, чи залишиться відданим піратським ресурсам.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!