10 ключових навичок до 2020-го

Тренди

Всесвітній економічний форум у Давосі в 2016 році запам’ятався особливою увагою до питань освіти й розвитку як запоруки розв’язання гуманітарних проблем, які є сьогодні і виникатимуть надалі.

Для порівняння аналітики Форуму представили таблицю, що демонструє, які навички були актуальні для успішної кар'єри в 2015 році і які будуть важливими в 2020-му.

2015

2020

1)   Комплексне розв’язання проблем

1)   Комплексне розв’язання проблем

2)   Координація дій з іншими

2)   Критичне мислення

3)   Управління людьми

3)   Креативність

4)   Критичне мислення

4)   Управління людьми

5)   Взаємодія, ведення перемовин

5)   Координація дій з іншими

6)   Контроль якості

6)   Емоційний інтелект

7)   Сервіс-орієнтування

7)   Складання суджень і ухвалення рішень

8)   Складання суджень і ухвалення рішень

8)   Сервіс-орієнтування

9)   Активне слухання

9)   Взаємодія, ведення перемовин

10) Креативність

10)  Когнітивна гнучкість

При тому, що все більше механічної роботи передається машинам, все більше процесів у роботі автоматизовані, креативність поки що не властива штучному інтелекту, а значить, ухвалення важливих рішень і реагування на швидку зміну обстановки залишаються за людиною, і допомогти вибрати кращий варіант може саме творчий підхід до справи.

Водночас очікується, що до 2020 року штучний інтелект входитиме до ради директорів компаній.

Активне слухання як навичка буде не актуальним до 2020 року, зате його замінить більш високий рівень особистісної залученості – емоційний інтелект.

Технологічна грамотність у виробництві стане обов’язковою, як уміння читати і писати. Знання нових матеріалів, застосування мобільних і хмарних технологій, взаємодія зі штучним інтелектом – усе це обов’язкові вимоги до тих, хто хоче йти в ногу з часом. Вчитися і перенавчатися доведеться усім – від топ-менеджера до стажера, зате і виграш від Четвертої промислової революції дістанеться кожному.