Чому зоровий контакт з аудиторією такий важливий? 10 лайфхаків для вдалих публічних виступів

Лайфхаки
ораторське мистецтво, ораторська майстерність, як виступати публічно, спікер, мистецтво публічних виступів

Чому один оратор завжди успішний, тоді як інші здаються нудними й багатослівними? Є багато різних причин, детальний розгляд яких представлено в курсі «ОРАТОРій для чайників», але поки що варто розглянути одну й найголовнішу: важливо зберігати зоровий контакт з аудиторією, навіть якщо виступ буде в записі.

Це твердження вирішили перевірити американські вчені з Корнелльського університету (Cornell University). Статистика засвідчила, що за обсягом продажів кукурудзяні пластівці з кроликом Трікс на коробці значно випередили всі інші товари цієї групи, і спричинив це рекламний ролик: у мультфільмі кролик Трікс дивився саме на глядача, а не вбік.

«Зоровий контакт навіть з анімованим персонажем утворює стійкий емоційний зв’язок, що згодом впливає на вибір», – зазначає Брайан Вансінк (Brian Wansink), професор Дайсонової школи прикладної економіки й менеджменту Корнелльського університету.

Вам може видатися нетактичним постійний зоровий контакт, нібито ви втручаєтеся в особистий простір. Однак саме цього й чекають від людини, яка вийшла до аудиторії – уваги й емпатії, щирого представлення власної позиції та діалогу.

Отже, якщо ви хочете утримати увагу аудиторії, завоювати серця слухачів будь-якого віку й освітнього рівня і запам’ятатися як переконливий оратор, дивіться людям просто в очі.

10 причин, чому і як треба підтримувати зоровий контакт під час публічних виступів

  1. Фокусування на очах слухачів допоможе вам сконцентруватися и не перестрибувати на сторонні теми й образи.
  2. Якщо вам не вдається встановити зоровий контакт, ви виглядаєте менш авторитетним, менш впевненим, слухачі вам менше довіряють.
  3. Ви уникаєте дивитися слухачам в очі – і вони відповідають вам взаємністю. І щойно вони дивляться на щось інше, як їхні думки линуть далеко від предмета вашого виступу, вас просто припиняють слухати.
  4. Той, кому ви дивитеся просто в очі, швидше за все також дивитиметься на вас, слухатиме вас, він буде лояльнішим до ваших ідей чи стане вашим покупцем.
  5. Контакт «очі в очі» свідчить про вашу довіру та впевненість у своїй позиції.
  6. Утримання зорового контакту дозволяє спікерові почуватися впевненіше й виступати наполегливіше. Спочатку це здається сумнівним, але лише розпочніть у цьому практикуватися – і отримуватимете від публічних виступів все більше сили і натхнення.
  7. Коли глядачі бачать, що ви скануєте їхні обличчя, вони відчувають свою значущість: їх запросили до розмови, їхня думка має значення. Ви побачите реакцію аудиторії – вам відповідатимуть нахилом голови, активною мімікою, скептичними чи підбадьорливими жестами.
  8. Результат зорового контакту та спілкування з аудиторією – з пасивних слухачів люди перетворюються в активних учасників процесу. Ваш монолог фактично трансформується в діалог, хоча вам відповідатимуть невербальними засобами.
  9. Підтримка діалогу з аудиторією також потребує вміння – слід відповідати на реакцію слухачів. Наприклад, на скептицизм можна відреагувати так: «Знаю, в це важко повірити, але я обіцяю, що інвестування має сенс – статистика підтверджує».
  10. Нарешті, зоровий контакт з конкретною людиною впродовж 3-5 секунд примусить вас трохи збавити темп промови, и ви звучатимете набагато солідніше. Мистецтво робити паузи – секрет популярності більшості президентів.

Коли ви навчитеся підтримувати зоровий контакт з аудиторією, на вас чекає приємний сюрприз: ця навичка спростить вам життя у багатьох інших сферах діяльності.

via Inc.com