Ecoisme - унікальний енергоменеджер

Лайфхаки
Ecoisme, енерговитратність, сонячна енергія, винахід

Українські винахідники Іван Пасічник, Назар Мокринський, Олександр та Антон Дятлови розробили систему енергоменеджменту. Пристрій Ecoisme підключають до домашньої електромережі. Всі пристрої, які ввімкнені в розетку, фіксує програма. Програма виокремлює кожен пристрій і аналізує його діяльність. Ви можете дізнатися статистику щодо енергоспоживання, годин роботи і простою ваших праски, холодильника, телевізора. Всі дані передають на мобільний пристрій.

Якщо залишили вдома включену праску, пристрій повідомить вам про це. І відключить її за вашою вимогою. Так само може виключити телевізор (якщо дитина ввімкнула його без дозволу) або запустити пральну машину.

Ecoisme – не просто система дистанційного керування електронним начинням будинку. Це менеджер, який має аналізувати енерговитратність кожного пристрою і пропонувати використати його ощадніше. Приміром, пристрій може надіслати вам повідомлення, що прання зараз обійдеться вдвічі дешевше – і запропонувати його зробити.

Окремо фіксується використання сонячної енергії, за наявності в будинку сонячних панелей. Ecoisme обирає ті енергетичні потреби, які зараз можна покрити за рахунок накопиченого панелями, і пропонує це зробити. Наприклад, надсилає повідомлення, що просто зараз за рахунок сонячної енергії можна зарядити телефон або нагріти воду в бойлері.

Команда розробників Ecoisme (ecois.me/en) не раз перемагала в конкурсах техноноваторів в енергетичній і екологічній галузях. Минулого року вони отримали 80 тис. євро від польського інвестора і переїхали до Кракова.

«Наш проект орієнтований на ринок електроенергії. В Україні він монополізований, а вартість електроенергії не надто висока, тому в населення виробилася недбала культура споживання. Ми шукали варіанти переїзду до країн, де є конкуренція на енергоринку, і споживач отримає реальну користь від нашого винаходу», — пояснив Іван Пасічник.

Вироблятимуть Ecoisme теж у Польщі. Найпростіший варіант системи коштуватиме $199.

Щоб допрацювати сенсор і запустити першу партію продукту, виробники планують зібрати $ 50 000 на краудфандинговій платформі Indiegogo. Можна отримати пристрій, інвестувавши на цьому етапі $139.