Рейтинг найкращих комп'ютерних ігор усіх часів очолив Tetris

Тренди
Рейтинг відеоігор, найкращі компютерні ігри, Тетріс, Tetris, як створити комп'ютерну гру, найкращі відеоігри

Журнал Time склав рейтинг найкращих в історії відеоігор. Технічна команда Time залучила кілька поколінь геймерів для визначення улюблених, епохальних комп'ютерних ігор. До рейтингу потрапили як класичні аркади, так і новинки кіберспорту. Слід врахувати, що рейтинг складено американськими геймерами, тож для українців там є несподіванки. Приміром, у рейтингу немає Cundy Crush, яка точно буде відкрита хоча б на кількох смартфонах у вагоні метро. Улюбленці дітлахів Angry Birds ледь пробилися до рейтингу, в них номер 48. А культовий Counter-Strike опинився нижче за іншу стрілялку “в літах” - Doom. Mincraft, який почали вводити в шкільні програми, на 6-му місці.

А от переможця знає кожен українець — це Tetris.

Ігри-призери за версією Time

Золото. Tetris
1984 року першу версію гри представив Олексій Пажитнов, 29-річний математик з Академії наук у Москві. Тоді запитання “як створити комп'ютерну гру” не виникало в кожного математично обдарованого старшокласника. Програмування було справою обраних.
Спочатку фігурки в грі мали складатися з 5 квадратиків, але комп'ютерні можливості не витягували цю ідею. Пажитнов зупинився на фігурках із 4 квадратиків і назвав гру Tetris, поєднавши слова «тетра-» (грецький префікс, означає 4) і «теніс» (улюблена гра Пажетнова).
1988 року гру презентували на виставці в Лос-Анджелесі, тоді її побачив розробник відеоігор Хенк Роджерс. Він запропонував Пажетнову партнерство, і зараз вони обидва є власниками авторських прав на Tetris.
Відтоді гра ускладнювалася і вдосконалювалася, захоплювала Інтернет та ігрові гаджети. А Пажетнов переїхав до Сіетла і створив ще багато комп'ютерних головоломок.

Срібло. Super Mario 64
Гра вийшла 1996 року для Nintendo і стала найпродаванішою для своєї платформи і однією з найпопулярніших у світі. Зараз продано понад 11 млн копій.
Це не перша версія гри, але саме в Super Mario 64 гра стала тривимірною і це вплинуло на її успіх. Геймер має керувати Mario, який перестрибує з платформи на платформу й долає різні перешкоди.

Бронза. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
Ще один витвір Nintendo, пригодницький екшн. Головний герой Лінк подорожує в королівстві Хайрул. Він має зупинити свого злого опонента, який полює на артефакт Трайфорс. Спочатку Лінк має меч і щит, а протягом гри може знаходити чи відвойовувати іншу зброю, здобувати силу і вміння.

50 найкращих відеоігор від Time

50. King’s Quest III: To Heir Is Human
49. Dota 2
48. Angry Birds
47. Guitar Hero
46. Resident Evil 4
45: Gran Turismo 3: A-Spec
44. Super Smash Bros.
43. Call of Duty 2
42. BioShock
41. ESPN NFL 2K5
40. Pong
39. Castlevania
38. Portal 2
37. Braid
36. Fallout 3
35. Galaga
34. Red Dead Redemption
33. Super Mario Kart
32. Wolfenstein 3D
31. The Sims
30. Pokemon Red & Blue
29. Myst
28. Donkey Kong
27. Mortal Kombat
26. StarCraft II: Wings of Liberty
25. Halo: Combat Evolved
24. Final Fantasy VII
23. Microsoft Flight Simulator X
22. GoldenEye 007
21. Diablo II
20. Zork
19. Space Invaders
18. Rise of the Tomb Raider
17. Half-Life 2
16. Grand Theft Auto III
15. Counter-Strike
14. Quake
13. SimCity 2000
12. Final Fantasy VI
11. Sid Meier’s Civilization IV
10. World of Warcraft
9. The Oregon Trail
8. Super Mario Bros.
7. The Legend of Zelda
6. Minecraft
5. Ms. Pac-Man
4. Doom
3. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
2. Super Mario 64
1. Tetris