Соціальні зв’язки зміцнюють здоров’я

Лайфхаки
дружба, родина, соціальні зв’язки

Нові дослідження встановили зв’язок між станом здоров’я та товариськістю людини. Різні вікові групи реагують на соціальну залученість по-різному, однак загальна тенденція така: що міцніше зв’язки в родині та з друзями, що потрібнішою відчуває себе людина, то нижчий ризик виникнення в неї захворювання.

У групі віком 12-18 років висока соціальна активність зменшувала ризик запалювальних захворювань до 21% з 27%, які було відзначено в тих, хто почувався ізольованим. Також активні дружні та родинні відносини попереджують виникнення ожиріння (на 48% рідше), що має велике значення для цієї вікової групи.

У старшій віковій групі, від 57 до 91 року, відчуття самотності збільшувало ризик підвищеного тиску на 142% – вражаюча цифра порівняно з діабетом, який провокує підвищення тиску в 42% випадків.

У середній віковій групі в тих, хто не вважав себе соціально значущим, ризик підвищеного тиску був у 54% випадків.

Дослідження проводили в США у вікових групах від 12 до 91 року, було охоплено від 863 до 7889 осіб (остаточні результати опубліковано 4 січня 2016-го в журналі PNAS). 

Для отримання точніших показників не обмежувалися звичайним опитуванням, дізнавалися рівень кров’яного тиску, індекс маси тіла, обсяг талії та рівень C-реактивного білку – маркеру запалювальних процесів.

«Однаково важливо заохочувати людей створювати широкі та глибокі соціальні зв’язки та будувати довгострокові відносини, покращувати свої соціальні навички, як і пропагувати здорове харчування та фізичну активність», – стверджує Янг Клер Янг (Yang Claire Yang), професор соціології в університеті Північної Кароліни у Чапел-Хіл.