Ті, хто не подолав «поріг» з української мови та літератури, припиняють участь у ЗНО

ЗНО
ЗНО, ЗНО-2016, українська мова та література, пороговий бал, поріг склав/не склав, пробне ЗНО, ЗНО з української мови та літератури, тести ЗНО, експрес-курс, онлайновий курс

Якщо учасник ЗНО не набирає пороговий бал з української мови та літератури, цього року іспити для нього закінчено. Чому так відбувається?

  • Пороговий бал, який ще називають «поріг склав/не склав» – маркер проходження іспиту. Якщо пороговий бал не набрано, іспит вважається проваленим. Тобто абітурієнт не склав його погано, а не склав узагалі.
  • Українська мова та література – єдиний обов’язковий предмет для вступу. Сертифікат ЗНО з української вимагають і на технічні спеціальності, і на економічні, і на медичні – на всі.
  • Сертифікат ЗНО дійсний лише протягом року, тобто скласти зараз іспити для вступу 2017 року неможливо.
  • Отже, провалений іспит з української означає, що на жодну спеціальність абітурієнт не вступить, тож складання наступних іспитів не має сенсу. Скласти їх з прицілом на наступний рік неможливо. Участь у сесії ЗНО припиняється.

Яким буде цей пороговий бал, з’ясують під час іспиту. Він дорівнюватиме кількості балів, яку має набрати абітурієнт з мінімально допустимим рівнем. 2015 року для цього було достатньо 22 балів, і цей поріг не подолали 8,4% - 23 тисячі учасників ЗНО.

На пробному ЗНО 2016 року поріг склав/не склав визначили як 25 балів. Яким він буде на основній сесії, стане відомо вже після тестування 5 травня.

Попри те, що до ЗНО з української мови та літератури лишилося менше трьох тижнів, є можливість додати собі конкурентності й покращити підготовку. Останні тижні перед іспитом можна використати на структуризацію своїх знань, розкладання їх по поличках. Платформа EDUGET пропонує онлайновий експрес-курс з української мови та літератури – це систематизована інформація зі всієї шкільної програми, подана в схемах і таблицях і детально прокоментована викладачем. Також на сайті зібрані всі тести ЗНО попередніх років, які можна проходити безкоштовно. Реєструйтеся на платформі – і всі результати пройдених тестів зберігатимуться у вашому особистому кабінеті.