У Києві виставили 374 авторські півметрові писанки

Тренди
Великдень, писанка, писанкарство, як розмалювати писанку, шкрябанка, травлення, розпис писанки, орнамент писанки, Ольга Бартиш, Авторська писанка, виставка писанок
Виставка авторських писанок, Софіївська площа

Перед Великоднем малювання яєць – не так робота, як забава. Прихильники традицій роблять крашанки в цибулевому лушпинні, діти ж умовляють батьків купити блискучі барвники і найяскравіші наліпки. Результат їхньої наївної творчості, від якого мерехтить в очах, видно в багатьох великодніх кошиках.

Є інший підхід – намалювати одну писанку, але складну й цікаву, з традиційним орнаментом чи сучасною абстракцією. Опанувати базові техніки малювання писанок не так складно, але варто це робити під наглядом досвідченого майстра. Юлія Анусіна на авторському майстер-класі «Як розписати писанку» розповість про історію писанкарства і познайомить з трьома техніками малювання писанок – традиційний розпис, метод травлення і шкрябанка. Переглянути курс можна безкоштовно на платформі EDUGET.

Писанки у виконанні професійних художників – сучасне включення в традицію. У Києві на Софіївській площі стартував перформанс «Авторська Писанка». Усю площу заставлено півметровими пластиковими яйцями, розписаними майстрами. 374 роботи виконані в найрізноманітніших стилях – орнамент, фолк, абстракція, портрети й пейзажі. «Найбільше відкриття для мене – та кількість неймовірних українських художників, які долучились до свята! Вкотре ми мали нагоду переконатися, наскільки талановитими є наші люди», – каже художниця Ольга Бартиш.

Щоб взяти участь у перформансі, майстер мав звернутися до організаторів і отримати яйце-заготовку. Свою писанку Ольга спочатку планувала оформити текстом: «Вирішила покрити яйце білою фарбою, а потім написати маркером по колу одну з історій про вигаданого персонажа Великооку Малу. Таких коротких філософських оповідок у мене назбиралось вже чимало, і ще нікуди їх не виставляла».

Ольга мала на роботу два тижні, але потрапила до лікарні: «Коли повернулася, на писанину вже явно бракувало часу – писати довше, ніж малювати. І тут мені навинулась одна моя картина, яку я й не пригадую, коли малювала, – весняні мультяшні зайці. За кілька днів такі ж зайці були на яйці. Всі залишились задоволені, особливо мій син».

Завітати на виставку може будь-хто, вхід вільний. На Софіївській площі виокремили майданчики для дітей і майстер-класів з писанкарства. Триватиме фестиваль до 9 травня.