Українська компанія отримала 1,22 млн євро через програму Горизонт 2020

Тренди

Це один із небагатьох випадків, коли українські розробники створюють продукт для глобального ринку, до того ж з сильною конкурентною позицією.

Горизонт 2020, POLYTEDA CLOUD, HORIZON 2020, гранти Горизонт 2020, фінансування стартап, інноваційні проекти, інноваційний бізнес, Physical Verification Сloud

POLYTEDA CLOUD – компанія, що працює в галузі напівпровідників та мікросхем. На розробку  проекту Physical Verification (PV) Сloud вона отримала від Єврокомісії 1 220 000 євро. Це перший грант українців у межах програми Горизонт 2020

Що таке Горизонт 2020

Горизонт 2020 (HORIZON 2020) — рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. Наймасштабніша з подібних програм, її загальний бюджет становить близько 80 млрд євро. Проект стартував 2014 року і триватиме до 2020-го. Україна долучилася до Горизонту 2015 року.

Кошти розподіляють на умовах конкурсу, обираючи проекти, що відповідають критеріям програми. Пріоритет мають інноваційні проекти, особливо з впровадженням у підприємництві і промисловості.

2016 року українські розробники подали на участь у програмі 394 заявки. В Горизонті попередньо підтримали 42 заявки загалом на 7 068 199 євро.

Компанія обійшла в конкурсі 259 європейських конкурентів

Проект Physical Verification Сloud

Першим і єдиним поки переможцем Горизонту від України стала IT-розробка від компанії POLYTEDA CLOUD. Компанія обійшла в конкурсі 259 європейських конкурентів у категорії «Інструмент для Малого та Середнього Бізнесу». СЕО компанії Олександр Груданов розповідає: «Це унікальний нішевий продукт для автоматизації проектування інтегральних мікросхем. Ми вирішуємо проблему стадії фізичної верифікації – завершальної стадії проектування розробки інтегральних мікросхем, що передує випуску у виробництво». Споживачами продукту мають стати напівпровідникові фабрики та кінцеві розробники інтегральних мікросхем, адже він дозволяє з високою точністю перевірити, чи працюватиме мікросхема і наскільки коректно.

POLYTEDA CLOUD – портфельна компанія венчурного фонду Borsch Ventures, що спеціалізується на технологічних стартапах, орієнтованих на світовий ринок. Його голова Євген Уткін розповідає про важливість якісної перевірки мікросхем і перспективність цього напрямку: «Це надзвичайно відповідальний етап. Вартість помилки – десятки і сотні мільйонів доларів, як із сумнозвісним Samsung Galaxy-7». Дієве рішення цих проблем необхідне сучасному технобізнесу.

Це один із небагатьох випадків, зауважує Євген Уткін, коли українські розробники створюють продукт для глобального ринку, до того ж з сильною конкурентною позицією. Серед аналогів він – найшвидший і найточніший. До того ж побудований на хмарних технологіях, що дозволяє клієнту сплачувати лише за час у хмарі, а не за річну ліцензію, як з іншими пропозиціями.

Серед аналогів продукт – найшвидший і найточніший. До того ж побудований на хмарних технологіях

На що підуть гроші

POLYTEDA CLOUD має протягом двох років довести проект до завершеного стану. В результаті з’явиться компанія з повним циклом розробки інтегральних мікросхем і відповідним програмним набором. Олександр Груданов каже, що готовий розглядати партнерство з іншими гравцями ІТ-галузі. Також передбачена співпраця з компаніями Кремнієвої долини, українськими вишами. До речі, майже всі працівники POLYTEDA CLOUD – випускники КПІ.

IT-проектам з України непросто залучати інвестиції, тож Горизонт 2020 – вікно можливостей для них, каже директор з розвитку бізнесу Borsch Ventures Святослав Святненко: «Ми закликаємо використовувати цю ініціативу, тому що це один із небагатьох реальних інструментів, який дозволяє змагатися за фінансування і в чесній конкуренції вигравати».

Тим часом POLYTEDA CLOUD посилює команду та запрошує працівників. «Нам потрібні активні молоді люди, котрі вірять в відродження української мікроелектроніки та хочуть розвиватись в міжнародній команді», – пише у Facebook Олександр Груданов.