Українські виші потрапили до світового топу з математики та виконавських видів мистецтва

Тренди
Рейтинг, QS World University Rankings, Національна музична академія імені Петра Чайковського, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, навчальні заклади, виші
Національна музична академія імені Петра Чайковського

Навчальні заклади України вже не один рік присутні в одному з найвпливовіших світових рейтингів QS World University Rankings - у загальному переліку. 2015 року до топу найкращих добралися 6 вишів. Цього року українські виші вперше потрапили до QS World University Rankings у поділі за предметами. 

Цьогорічне дослідження вибудовує рейтингові показники вишів за 42 дисциплінами, порівняно з минулим роком додалися антропологія, археологія, гірнича справа, догляд за хворими, виконавське мистецтво і соціальна політика.

Національна музична академія імені Петра Чайковського здійснила прорив, потрапивши до  першої сотні (місце 51-100) за предметом «виконавські види мистецтва». З «математики» відзначили Київський національний університет імені Тараса Шевченка, він на позиції 301-400.

Лідирують США і Велика Британія, як і в загальних рейтингах. Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут перемогли в 12 дисциплінах кожен, таким чином на них припадає понад половина (24) перших місць з усіх дисциплін. Ще 12 перших місць у британських університетів. Нагадаємо, рейтингу QS World University Rankings часом докоряють у кращих умовах оцінювання саме для цих вишів, адже аналізовані наукові джерела, опитані експерти здебільшого представляють англомовну наукову спільноту. 

Та заявили про себе і менш знані виші: Університет Вагенінген, Нідерланди (перше місце в сільському та лісовому господарстві), Федеральна вища технічна школа Цюриха (перша у вивченні Землі та моря) й Університет Гонконгу (перший у стоматології).

Національний університет Сінгапуру вразив результатами: він потрапив до першої десятки у 13 дисциплінах.  Федеральна вища технічна школа Цюриха 11 разів потрапила до топ-10, Університет Гонконгу – 6, Токійський університет – 5. У 4 дисциплінах до десятки потрапили Австралійський національний університет і шведський Каролінський інститут, у 3 дисциплінах – Делфтський технічний університет (Нідерланди) й пекінський Університет Цінхуа.

Дослідники роблять висновок, що нове дослідження демонструє новий тренд: зростає кількість країн, у яких представлені виші з блискучою предметною освітою.