Замість гороскопу: Тренди 2017 року

Тренди

Як зміниться ринок у 2017 році? Аналітики провідних медіа готові дивувати

IT, IoT, інтернет речей, емоційний інтелект, EQ, Big Data Science, захист інформації, біткоїн, Facebook, міленіали, маркетинг, SMM

Від IT до IoT
Інтернет речей (Internet of Things) стане новою мережею, яка об’єднуватиме не лише виробників високотехнологічної продукції, але й самі продукти. Завдяки цьому новому рівню комунікації ще більше зросте значення збору і аналізу баз даних (big data), захисту інформації і різних пристроїв від DDoS-атак, криптовалюта біткоїн і пов’язані з нею технології отримають новий поштовх до розвитку. Зв’язок між мобільними гаджетами і рештою пристроїв аж до побутових приладів стане ще тіснішим, що відкриє нові можливості для сервісу і виникнення нових бізнес-моделей.

Ефект луни
Прочитання новин у соцмережах призведе до нової інформаційної ізоляції: кожному окремому користувачу Facebook показуватиме саме ті новини і ствердження, з якими читач згодний заздалегідь. Збільшуватиметься поляризація соціальних груп, як і їх прагнення залишатися у власному комфортному середовищі.

Втрата популярності
Незважаючи на те, що Facebook залишатиметься головним джерелом новин для 88% міленіалів, нові дослідження свідчать, що у молодої генерації зростає розчарування у соцмережах: 50% активних користувачів, за даними Infusionsoft, приходять до висновку, що спілкування в Інтернеті недостатньо для щастя. Частота заходу до соцмереж і кількість медіа, що використовуються, зменшуватимуться, що призведе до напруженої конкуренції за увагу користувача на ринку.

Рейтинги і голосування
Міленіали полюбляють голосувати, висловлювати свою думку з будь-якого приводу, отримувати компліменти від брендів, обирають персоналізований контент і сервіс. Тому одним з найголовніших трендів у будь-якому просуванні стане вивчення та використання психології клієнта, а з боку користувача – вправна навігація серед різноманітних пропозиції і пошук соціальних доказів якості продукту.

Трендів більше немає
Швидкість змін така, що будь-які передбачення втрачають сенс. На перше місце виходять тактичні вміння, а з необхідних стратегічних якостей залишаються, перш за все, врахування психології користувача і готовність вчитися новому. Висока волатильність ринків вимагає від усіх професіоналів зацікавлення суміжними індустріями, базових IT-навичок і розвиненого емоційного інтелекту. Значення особистого спілкування, в тому числі невербального, зростає в рази, відкриваючи нові можливості для соціальних платформ та івент-менеджменту.