Đăng Ký Đăng Nhập

Oporni Shkoli Golovnij Proekt Na 2016 J 1057

Опорні школи – головний проект на 2016-й


ЗНО



Про необхідність змінити систему шкільної освіти в провінції не раз говорили і міністр освіти Сергій Квіт, і його заступник Павло Хобзей, й інші представники уряду включно з прем’єр-міністром.

У так званих «малоформатних школах» вчиться по кілька дітей. «Ми їх там нічого не навчимо!» – наголошував Сергій Квіт. Дітей треба об’єднувати в більші школи і там організовувати повноцінний навчальний процес – закуповувати кабінети фізики, біології, хімії.

На якому етапі зараз реформування шкільної мережі, міністр освіти розповів на брифінгу 9 лютого.

Програму розвитку опорних шкіл визначено одним із пріоритетів цього року. «Переходимо до так званої профільної школи. Кожне найменше село матиме початкову школу. В регіонах будуть створювати так звані «hub schools», або опорні школи, з належним устаткуванням кабінетів передусім фізики, хімії, біології, з належним кадровим складом і таке інше. Туди будуть привозити дітей з багатьох сіл, щоб вони могли вчитися в профільних старших класах», – такі плани озвучив Сергій Квіт.

Яким чином привозитимуть дітей? Цього року вперше уряд виділив гроші на шкільні автобуси – 650 млн грн. Передбачається, що 600 млн буде витрачено з місцевих бюджетів.

На опорні школи в бюджеті закладено 200 млн грн, але це не основні кошти. Міносвіти в цьому напрямку домовляється з донорами та інвесторами, веде переговори зі Світовим Банком і USAID. Є пропозиція від німецького уряду щодо кредитної лінії.

Нагадаємо, нещодавно Павло Хобзей розповів на Громадському радіо, що серед районних шкіл проведуть конкурс. Той, який запропонує найкращу схему реорганізації закладу в «hub schools», отримає грант від 3 до 5 млн грн.

Шкільні фінанси теж мають вивести в регіони. Закуповувати автобуси, підручники – не завдання центрального органу. Сергій Квіт підсумував: «Регіони самі собі закуплять. Кошти на це будуть в них».

Подібним напрямком рухається реформа вищої освіти: скорочення кількості вишів, укрупнення і злиття їх, створення принципово нових закладів освіти, що відповідають вимогам ринку.