Інтернет-маркетинг – це наука і мистецтво зі збільшення цільової фінансово спроможної аудиторії онлайн.
Всі інструменти інтернет-маркетингу підпорядковані вирішенню однієї з двох головних задач:
Корисні для бізнесу дії можуть бути різними: ваш потенційний клієнт, а поки що відвідувач сайту може підписатися на розсилку чи скачати корисний контент (і ви отримаєте лід), купити продукт, замовити послугу, записатися на івент, поділитися вашою статтею в соцмережах.
Існує декілька способів досягнення даних цілей: власне цифровий маркетинг, інтернет-реклама і контент-маркетинг. Основи інтернет-маркетингу включають вивчення способів взаємодії з користувачем і методів донесення до нього необхідної інформації.
Інтернет-реклама приводить до вас на сайт трафік – відвідувачів, які клікнули на ваш рекламний банер. Платна інтернет-реклама розміщується у вигляді банерів на вебсайтах, у соцмережах, а також як контекстні об’яви в пошуковиках.
Платна інтернет-реклама, типи:
Безкоштовна інтернет-реклама чи партнерська програма – обмін банерами між сайтами-партнерами з метою отримання додаткової інтернет-аудиторії та підвищення конверсії на сайті.
Контент-маркетинг вирішує завдання залучення відвідувача шляхом надання корисної інформації для конкретної цільової аудиторії. Контент-маркетинг також містить просування контенту в соцмережах (SMM), пошукових системах (контентне SEO), email-розсилках.
Інтернет-маркетинг загалом виконує важливі завдання з інформування клієнта про продукт чи сервіс, мотивування до здійснення покупки, збору і аналізу інформації про цільову аудиторію продукту і вплив на поведінку своєї ЦА. В порівнянні зі звичайним маркетингом, інтернет-маркетинг можна назвати вхідним – inbound – маркетингом, оскільки він в основному збирає клієнтів на сайт, а не просто декларує рекламні меседжи.
Веб-аналітика – важлива складова інтернет-маркетингу, яка відповідає за збирання й аналіз даних про поведінку користувачів на сайті, дає уяву про характер аудиторії сайту, демонструє найефективніші канали трафіку й шляхи користувачів до покупки. Володіння інструментами Google Analytics дозволяє отримати всі ці дані.
Пошукова оптимізація (SEO) також спирається на дані аналітики, тісно пов’язана з контентним просуванням і разом з тим вирішує технічні завдання для кращого індексування сайту пошуковими роботами. Детальніше про необхідність SEO в інтернет-маркетингу читайте в окремій статті.
Комунікація з цільовою аудиторією – найважливіший компонент просування, входить до базових основ інтернет-маркетингу. Канали комунікації – це, перш за все, соцмережі – Social Media Marketing, окрім того, різні форми для введення повідомлень на сайті, а також спілкування з користувачем електронною поштою – email-розсилки і відповіді на питання клієнтів. Також одним з елементів комунікації варто сприймати і кнопки з CTA – call to action, закликом до дії на сайті. За візуальну комунікацію відповідає дизайн сайту, який створює UI UX дизайнер, ґрунтуючись на типової поведінці користувача.
Курси інтернет-маркетингу онлайн дають шанс опанувати основи діджитал-маркетингу навіть тим, в кого зовсім мало вільного часу – завдяки можливості займатися за вільним графіком з дому.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!