Сучасні вимоги та методи розвитку продуктових технологій на світовому ринку задають все більше динаміки напрямку digital-маркетингу. Digital-реклама настільки якісно вписалася в наше повсякденне життя, що ми практично перестали реагувати на неї, як на дратівливий чинник. Яким чином світові маркетологи дісталися до наших гаджетів і дізналися всі наші бажання? Знайти відповіді на ці та інші питання нам допоможе аналіз підходів в розробки маркетингової стратегії.
Як правило, в рекламних стратегіях використовуються всі доступні інструменти, включаючи платні і безкоштовні. У більшості випадків вибір буде залежати від маркетингових завдань вашого продукту. З усіх інструментів найбільш трендовим та який активно розвивається на сьогоднішній день є відеоконтент, а найефективніший на сьогодні канал комунікації з цільовою аудиторією – месенджери. Також все більшої популярності набирає інфографіка в відеоповідомленнях.
Основні етапи розробки маркетингової стратегії
1. Мета рекламної кампанії: Розробку стратегії варто починати з визначення цілей вашого повідомлення, продукту для рекламної компанії. Як правило, цілі формулюються в конкретних цифрах (наприклад, збільшити конверсію користувачів на 5%).
2. Jobs To Be Done (JTBD): Провести аналіз продукту на основі підходу JTBD, який ґрунтується на 4-х питаннях що визначають мотиви того, що стимулює клієнтів купити ваш продукт:
3. Value Proposition Canvas: VPC або шаблон ціннісної пропозиції – це додатковий модуль до Business Model Canvas (BMC, шаблон бізнес-моделі), призначений для поглибленого опису цінності продукту для споживача. На основі даного шаблону можна зробити аналіз вашого продукту і клієнта, щоб виявити цінність вашої компанії і вибудувати пропозицію щодо аналізу споживача в процесі вибору стратегії.
4. Цільова аудиторія: Наступним етапом буде визначення цільової аудиторії рекламної кампанії на основі критеріїв актуальних для вашого продукту.
5. Аналіз конкурентів: Після визначення цільової аудиторії слід провести глибокий аналіз прямих, непрямих, а також вторинних конкурентів на ринку.
6. SWOT-аналіз: Наступним етапом буде визначення конкурентних переваг і недоліків вашого продукту.
SWOT-аналіз (Strengths (сильні сторони), Weaknesses (слабкі сторони), Opportunities (можливості), Threats (загрози)) – це метод для оцінки внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливають на розвиток компанії способом аналізу сильних і слабких сторін організації, а також можливостей і загроз з боку навколишнього середовища. “S” і “W” належать до стану компанії, а “O” і “T” до зовнішнього оточення організації.
7. Вибір каналів комунікації: На основі зібраних даних необхідно вибрати кілька каналів комунікації з вашою цільовою аудиторією.
8.Метрики ефективності: Визначте метрики показників оцінки ефективності всіх обраних вами каналів комунікації з аудиторією щодо цілей рекламної кампанії.
Наприклад: ваша мета привернути на сайт як можна більше користувачів, яким цікавий продукт або послуга. Для цього оцінюємо, як люди реагують на рекламне оголошення на основі двох показників CTR і CPC.
CTR – клікабельність оголошень, показує скільки людей побачили рекламу і перейшли по посиланню. Допомагає зрозуміти, наскільки оголошення привабливо для користувачів. Низький CTR говорить про те, що заголовок не потрапляє в інтереси і бажання користувачів, оффер сформульований невиразно або зображення в оголошенні не привертає увагу.
CPC – вартість кліка або наші витрати на залучення одного користувача, який перейшов по рекламному оголошенню на сайт. Вартість кліка залежить від якості оголошення, кількості конкурентів в бізнес-ніші, кількості і специфіки аудиторії. Чим вужча цільова аудиторія у бізнесу і чим більше конкурентів, тим вартість переходу буде вище.
9. Бюджет рекламної компанії: Коли вибір зроблений, важливо прорахувати бюджет і терміни дії ваших рекламних кампаній щодо поставлених цілей.
10. Затвердження стратегії: Остаточним етапом буде аналіз результатів вашого дослідження і фінальне затвердження обраної стратегії.
Переваги digital-маркетингу в тому, що він надає можливість точно розрахувати ROI (Return on Investment- це коефіцієнт повернення інвестицій) практично кожного аспекту ваших маркетингових зусиль. Також, на відміну від оффлайн-маркетингу, його цифровий різновид дає можливість отримувати точні результати в режимі реального часу і поширювати інформацію про продукт набагато більшій кількості споживачів.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!