Đăng Ký Đăng Nhập

Osoblivosti Vstupnoi Kampanii 2016 1133

Особливості вступної кампанії-2016


ЗНОЗаступник міністра освіти Інна Совсун розповіла про особливості вступної кампанії 2016 року.

Подання документів

Кампанія триватиме з 11 до 27 липня. Це менше, ніж минулого року, але черг не буде. По-перше, понад третину заяв абітурієнти подають в електронному вигляді. По-друге, абітурієнтів стає менше, і за прогнозами демографів до 2019 року їхня кількість падатиме. Тож відкривати приймальні комісії на довший термін є недоцільним, підсумувала Інна Совсун.

Якщо вступ передбачає співбесіди, екзамени і творчі конкурси, документи треба подати до 20 липня.

Кількість заяв

Можна подати стільки ж заяв, як минулого року – 15. Кількість навчальних закладів, до яких можна подати заяви, цього року не обмежуватимуть, а от кількість спеціальностей має не перевищувати 5.

Зарахування

Цього року востаннє зараховуватимуть на молодшого спеціаліста і спеціаліста.

На бюджетну форму навчання зарахують не пізніше 6 серпня. Залишається минулорічна система пріоритетності – розподіл відбувається автоматично з урахуванням вказаних абітурієнтами закладів, набраних балів, створеного в кожному випадку конкурсу.

Минулого року, наголосила Інна Совсун, 85% вступників були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування.

Держзамовлення

Цього року ручного розподілу місць державного замовлення не буде. Кожен заклад отримає кількість місць за кожною спеціальністю для бюджетної форми навчання, і вступників буде розподілено по закладах відповідно до вказаної ними пріоритетності. Відповідно, максимально використати бюджетні місця зможе той виш, до якого буде багато охочих. Інший, менш рейтинговий, може не отримати стільки держзамовлення, як раніше.

«Порівняно з кількістю державних місць минулого року, університети можуть збільшити їх до 25%», – зазначила Інна Совсун.

ДПА і ЗНО

ДПА у формі ЗНО цього року відбудеться з двох предметів: українська мова і література і на вибір – історія України або математика. Ще 2 вступник може обрати сам. На сесії ЗНО дозволяється скласти не більше 4 предметів.

На запитання щодо власне проходження ЗНО відповіли заступники директора УЦОЯО