Đăng Ký Đăng Nhập

Osvitu Reformuyut Na Magistra Cherez Zno 1069

Освіту реформують: на магістра через ЗНО


ЗНО



Заступник міністра освіти Інна Совсун розповіла про боротьбу з плагіатом і впровадження ЗНО у виші.

Плагіат

Проблема плагіату є, і боротися з нею на рівні одиничних випадків не має сенсу. Треба створити можливість системної перевірки кожного тексту.

Вимога про обов’язкове розміщення дисертацій на сайтах внз частково спрацьовує. Будь-хто може взяти текст і перевірити його. Але це не вирішує проблему в комплексі.

Щоб створити можливість системної перевірки на плагіат всіх наукових робіт, розроблено проект єдиного національного репозитарію академічних текстів. Туди мають завантажувати всі письмові роботи: курсові, дипломні, бакалаврські, магістерські, дисертації. Тоді з допомогою програмного забезпечення вдасться автоматизувати перевірку на плагіат.

ЗНО в магістратурі

Немало скарг, що вступ на магістратуру значно поступається за прозорістю вступу до бакалаврату. Тому спільно з USAІD та ОБСЄ почали пілотування вступних іспитів до магістратури у форматі ЗНО.

Близько 10 університетів долучилися до експерименту. Поки що йдеться виключно про спеціальність «Право». Триває розробка тестової бази, щоб уже цього року на магістратуру за цією спеціальністю можна було вступити, склавши ЗНО. Це забезпечить прозорість вступу і змусить студентів вчитися. Адже ЗНО унеможливить вступ через домовленість з працівником навчального закладу.

Нагадаємо, введення ЗНО в систему вищої освіти розглядають як перспективний спосіб боротьби з корупцією у вишах. Соцопитування свідчать, що поки лише 12% підтримують цю ідею.

Новий фізико-технічний виш

Міністр освіти Сергій Квіт заінтригував розповіддю про новий сучасний внз. Згадавши 76 закритих вузів, міністр наголосив: «Є величезна кількість закладів, які не мають належного рівня освіти. Фактично це є продаж дипломів, тобто введення в оману абітурієнтів і їхніх батьків. Ми повинні мати якісні заклади вищої освіти. Один із таких проектів – створення спільно з Академією наук фізико-технічного закладу, який прийматиме і навчатиме наших найбільш розвинених в математичному сенсі дітей». Бакалаврська програма майбутнього вишу спиратиметься на базу Національного університету імені Тараса Шевченка. Магістерські програми, докторські, аспірантура будуть створені на базі багатьох академічних інститутів. Новий заклад, запевняє Сергій Квіт, стане зразком сучасної освіти й повністю відповідатиме вимогам дня.