Đăng Ký Đăng Nhập

Pandemiya Koronavirusu Kogo Zvilnyat V Pershu Chergu Abo Yak Zberegti Robotu 2647

Пандемія коронавірусу. Кого звільнять в першу чергу або як зберегти роботу


Тренди

Поточні реалії та стан невизначеності у зв’язку з тривалим карантином змушують всерйоз задуматися як керівників так і співробітників компаній, що ж буде далі і які можуть бути прогнози на найближчі півроку. На жаль, динаміка розвитку COVID-19 тільки збільшується і пандемія ще НЕ досягла своєї пікової точки, щоб було можливо робити які-небудь висновки і прогнози. На даний момент точно відомо, що переважна більшість компаній скоротили свої витрати до 50% і будуть продовжувати зменшувати їх і далі, наскільки це буде можливо.

Що нам, як співробітникам, робити в цій ситуації? Можна просто чекати поки все налагодиться, втішаючи себе думкою, що карантин закінчиться через 2-3 тижні, як сказали в новинах. Але якщо ситуація затягнеться ще на півроку, а то й довше, компанії будуть змушені урізати свої витрати ще сильніше, в тому числі, звільняючи більшу частину співробітників.

(За даними опитування 2,5 тис. IT-спеціалістів habr.com)

Згідно експрес-опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією на основі даних що входять в асоціацію компаній, можна подивитися, як змінилася їх бізнес-діяльність за період карантину. Згідно з дослідженням, 83% компаній зараз працюють віддалено, 20% скоротили заробітну плату співробітників, 15% відправили своїх співробітників в оплачувану відпустку, 8% не відчули вплив карантину на свій бізнес і 4% скоротили штат.

Безумовно, є безліч компаній, яким дешевше зберегти хорошого фахівця або перевести його на інший проект, ніж звільняти. Якщо ви працюєте саме в такій компанії, вам дуже пощастило, але якщо ні, якщо стане питання звільняти вас чи залишити, оцінювати в першу чергу будуть за такими критеріями:
1. Яку цінність ви, як фахівець, несете компанії

  

Компанії бережуть незамінних фахівців, тому унікальність ваших знань і навичок буде оцінюватися в першу чергу. Якщо ви не володієте такими і ваші обов’язки може виконує інший співробітник, поєднуючи їх зі своїми, акцентуйте увагу керівництва на інших пунктах зі списку нижче.

(Дані рекрутинг-платформи Djinni)  

2. Яка у вас зарплата по вилці компанії

Якщо ваша заробітна плата висока, швидше за все ви потрапите в список тих, хто знаходиться під загрозою звільнення. Згідно зі статистикою опублікованій порталом DOU по заробітним платам в Україні, можна порівняти свій дохід з рівнем доходу інших фахівців у сфері IT. Опитування проводилося з 3 червня по 3 липня, в ньому взяли участь 11 439 респондентів, з них 3581 технічних і нетехнічних фахівці. У разі виникнення подібної ситуації запропонуйте компанії альтернативний варіант: зменшити вашу заробітну плату на період карантину.

 

3. Наскільки ви самостійний і вмотивований співробітник

В даному кейсі все індивідуально і дуже залежить від специфіки вашої роботи і компанії, але буде абсолютно не зайвим проявити себе і бути більш проактивним: показати свою небайдужість до ситуації, подумати ніж ви можете бути корисні крім своїх проектних завдань і чим можете допомогти компанії.

4. Ваша адаптованість до нових умов

Ваша проектна успішність як ніколи важлива в цей період, так як аутсорс-компанії всіма силами намагаються утримати клієнтів, а продуктові компанії запустити продукти, які будуть приносити прибуток і допоможуть їм залишатися на плаву. Намагайтесь не втрачати продуктивність в умовах віддаленої роботи, це може стати ключовим фактором вашої оцінки. Також не бійтеся брати на себе інші обов’язки, які можливо не ставилися до вашої роботи раніше.

5. Результати вашої роботи за останні 1-2 квартали

На жаль, досягнення швидко забувається і не важливо скільки ви реалізували проектів за всю історію співпраці з компанією. В першу чергу будуть оцінювати ваші досягнення за останній період. Тому, якщо раптом у вас були невдалі проекти, починайте продумувати нові ідеї для реабілітації минулих помилок. Якісна презентації зі свіжими ідеями або план розвитку не залишить байдужим успішного керівника

Ірина Вишнетська, Бізнес проджект менеджер в PlayTech
Автор