10 листопада 2015 року відбувся брифінг за участі заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея.
Павло Хобзей анонсував ті зміни, які очікують сучасну систему освіти й наразі готуються в рамках законів «Про освіту» і «Про загальну середню освіту».
12-річна шкільна освіта
Впровадять 12-річну школу: 4 роки – початкова, 5 років – базова, 3 роки – старша. Саме до старшої школи додано рік навчання (а не до початкової, як казали раніше).
Розмежування шкіл
Запровадження 12-річного навчання можливе в разі реформування мережі навчальних закладів. «Після завершення реформи децентралізації старша школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та базова – громадам», – сказав Павло Хобзей.
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проводитимуть серед усіх випускників базової школи. «Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», – зазначив заступник міністра. У містах це будуть однопрофільні ліцеї, в областях – багатопрофільні.
Зменшення кількості предметів
Зараз у старшій школі вивчають 14 предметів, що не сприяє поглибленому вивченню і відрізняється від принципів шкільної освіти розвинених країн. В оновленій старшій школі предметів буде 6-8. Учні самостійно обиратимуть профіль та потрібні дисципліни, а також рівень, за яким вони навчатимуться.
Кадрові проблеми
Вчителів треба перевчати, наголосив Павло Хобзей. Зараз Міносвіти працює над розробкою сучасної програми з вивчення іноземної мови, і в її рамках відбувається інтенсивна робота з учителями. «Ту модель перенавчання, підвищення рівня вчителів іноземної мови та забезпечення їх матеріалами ми хочемо використати для навчання вчителів початкової школи», – зазначив заступник міністра.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!