Đăng Ký Đăng Nhập

Perevedennya Testovix Baliv V Ocinku Zno 1153

Переведення тестових балів в оцінку ЗНО


ЗНО

Система розрахунку балів для сертифіката ЗНОПісля складання ЗНО учасник дізнається, скільки балів він отримав. Для кожного предмету ці бали рахують окремо, і набрати можна різну кількість балів. Приміром, для української мови та літератури максимум – 104 бали, а для математики – 62. А для вступу, як відомо, подається сертифікат ЗНО, в якому максимальна оцінка – 200 балів. Яким же чином всі ці різні бали згодом трансформуються в одну шкалу? Які принципи переведення балів ЗНО?

Що таке тестовий бал?

Це сума балів, отриманих за виконання завдань у тесті ЗНО. Залежно від того, як виконано завдання, за нього нараховують певну кількість балів. Бали за всі завдання сумують і утворюють тестовий бал. Скільки балів нараховують за різні завдання, з усіх предметів ЗНО, можна подивитися тут.

Наступного дня після проведення ЗНО на сайті Українського центру оцінювання якості освіти розмістять правильні відповіді до завдань, і учасник зможе підрахувати свій тестовий бал.

Якщо ви не встигли підготуватися з української мови та літератури чи бажаєте додатково систематизувати свої знання, – вам допоможе експрес-курс від ПроЗНО.

Як перевести бали ЗНО в оцінку ЗНО?

Для цього використовують систему шкалювання. Спочатку мають перевірити всі тести ЗНО з цього предмету й дізнатися тестовий бал кожного учасника. Далі для цього результату обчислюється процентиль – відсоток учасників, тестові бали яких не перевищують тестовий бал цього конкретного учасника. Тобто визначається ранг цього результату серед інших. З урахуванням отриманого рейтингу результатів розподіляють отримані тестові бали за шкалою 100-200 – це відбувається автоматично програмним забезпеченням. Після цього таблицю переведення балів оприлюднюють на сайті УЦОЯО. Ця процедура відбувається окремо для кожного предмету.

Якщо учасник не набрав «пороговий бал», тобто не подолав поріг склав / не склав – він не отримає жодної оцінки.

Таким чином оцінка ЗНО залежить від набраного учасником тестового балу, а також – від того, які тестові бали набрали інші учасники. Максимально можлива оцінка 200 балів, мінімальна – 100. Тобто той, у кого найбільший тестовий бал, отримує 200 – це стає верхнім порогом.

Дізнатися свою оцінку ЗНО учасник зможе лише після оприлюднення таблиці. До цього розрахунок балів ЗНО неможливий, адже на оцінку впливають результати інших учасників.

Що можна дізнатися вже зараз

Очевидно, що чим більше завдань правильно виконав учасник, тим більші його шанси випередити інших і відповідно зробити свій результат у шкалі 100-200 вищим. Що ближчий результат тестового балу до максимального в цьому предметі, то вищою буде оцінка.

Також можна подивитися таблиці переведення балів ЗНО за шкалою 100-200 за минулий рік. Звісно, вони не дадуть відповіді про оцінку саме цього року, але дозволять отримати приблизне уявлення і про систему шкалювання, і про власні шанси.

Таблиця переведення балів ЗНО з української мови та літератури за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з математики за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з історії України за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з англійської мови за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з біології за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з географії за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з фізики за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з хімії за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з французької мови за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з іспанської мови за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з німецької мови за шкалою 100-200 2015 року

Таблиця переведення балів ЗНО з російської мови за шкалою 100-200 2015 року

Дізнатися, в якій професії на вас чекає успіх, допоможе курс психолога на EDUGET «Як обрати професію?»