Коли пройшла перша хвиля ейфорії від початку роботи у великому і гарному офісі, а з відчуттям втоми і незрозумілістю перспектив з’явилися перші сумніви, саме час почитати корисні поради про те, як все ж таки варто організувати свою офісну роботу, щоб вона з обов’язка перетворилася на джерело драйву і натхнення.
Університети надавали безліч цікавих знань, проте до реального світу бізнесу ніхто не готував. Коль Шафер (
1. Вільний графік залишився у минулому
Якщо працюєте повний день у офісі, то поспати вдень після гучної вечірки вже не вдасться. Спортсменам простіше витримувати новий режим у офісі – може, саме тому вони роблять кар’єру швидше, ніж творчі особистості? Якщо не хочете залишится на узбіччі, підкріпіть себе філіжанкою кави, і вперед, до підкорення нових вершин. Дотримуйтеся режиму дня з 8-годинним сном, на час звикання додайте до звичного часу сну ще годину – так ваш організм матиме час на відновлення, і ви будете менше страждати від стресів.
2. Знайти доброго професора вже не вийде
В університеті студенти часом вважають, що відмінна оцінка, яка була отримана легко, важить більше, ніж зароблене з труднощами «добре». У бізнесі ви стикатиметеся з людьми, які постійно випробуватимуть вас на міцність, примусять мобілізувати усі ваші найкращі риси, щоденно доводити свій професіоналізм. Ви здивуєтеся, але деякі люди вам можуть не подобатися і навіть не намагатися сподобатися – і для досягнення результату треба вміти з усіма знаходити спільну мову. Якщо ви подолаєте цей рівень достойно, можете внести до свого CV такі риси, як «стресостійкість» і «вмію працювати у команді».
3. Дрес-код – не міф
Навіть незважаючи на те, що у сучасному офісі стиль одягу демократичніший, ніж раніше (за винятком банків, урядових організацій і юридичних фірм), все одно існують певні межі. Якщо ви дійсно сподіваєтеся зробити успішну кар’єру, а не займати нішу офісного клоуна, варто інвестувати у базовий гардероб і наслідувати модним трендам з обачністю.
4. Відкритий бар – не привід напиватися
Продовжуючи історію про офісних клоунів: якщо ви хочете, щоб у понеділок вас так само поважали, як минулої п’ятниці, не плутайте пропозицію трохи випити зі студентськими вечірками. Вам не вистачає розмаху? Домовтеся про зустріч з колишніми однокурсниками, але офіс – це, перш за все, робота.
5. Інтелект – це дуже сексуально
Приємна зовнішність відчиняє двері – як у особистому житті, так і у бізнесі. Можливо, це не дуже чесно, проте такі реалії. На щастя, є ще одна якість, з якою ви пройдете ще далі, ніж з гарним обличчям – ваш інтелект. Нема нічого більш вражаючого, ніж здатність думати і продукувати ідеї. Хочете досягти успіху? Приділіть додатковий час саморозвитку після робочого дня. Читайте книги, долучайтеся до фокус-груп у професійних організаціях, знайдіть наставника, слухайте підкасти, проходьте курси з суміжних спеціальностей – навчайтеся безупинно.
6. Почистіть власні акаунти у соцмережах
Тільки-но ви влаштувалися на роботу – ваш імідж у соцмережах впливає на імідж компанії. Тому знижуйте свою активність у Instagram, не постіть фото, які вас компрометують. И взагалі – вчіться насолоджуватися життям, не ділячись кожним кроком з усім Інтернетом.
7. Ведіть свій бюджет
Самостійне доросле життя передбачає оплату власних витрат. Можливо, складання бюджету не є найзахоплюючим видом дозвілля, проте ця навичка знадобиться впродовж усього життя.
8. Рік з батьками
Оскільки на початку кар’єри більшість випускників заробляє радше досвід, ніж гроші, нема нічого поганого в тому, щоб ще рік прожити з батьками. Однак те, що ви можете зекономити на оренді житла, не означає, що батьки оплачуватимуть решту ваших витрат.
9. Ставте цілі, які вимірюються
Ваш керівник не є вашим особистим наставником, тож цілі у саморозвитку вам доведеться ставити собі самому. Офісна робота з фіксованим графіком і завданнями, які повторюються, може видатися монотонною, гальмувати ваше особисте зростання, і в решті решт ви почнете відставати і в роботі. Щоб запобігти такій тенденції, визначте свої цілі у трьох головних сферах: здоров’я, особисте життя, кар’єра. Сплануйте конкретні дії для їх досягнення, визначте проміжні цілі, способи виміру успішності – і вперед!
10. Навчіться казати «Ні»
Якщо в університеті багато всього відбувалося за компанію, і вашою частою відповіддю на усі пропозиції було «так», то за 40-годинного робочого тижня доводиться бути більш вибірковим. Розставляйте пріоритети, враховуючи свій режим, фінанси, свої нові зацікавлення.
11. Заснуйте свій паралельний проект
Не знаєте, як впоратися з надлишком енергії? Інвестуйте її у власний проект. Це може бути блог, інтернет-магазин, кулінарні уроки, будь-яке ваше хобі – головне, щоб ви любили цю справу з усією пристрастю. До того ж, хто знає, може, колись це заняття стане для вас головним. А досвід, який ви отримаєте під час ведення власного проекту, стане в нагоді і на основній роботі.
12. Насолоджуйтеся власним вибором!
Ми схильні завжди порівнювати власні досягнення з успіхами однокурсників. Проте пам’ятайте: спільний старт у перегонах ще не означає ідентичних умов на дорозі, однакових цілей і критеріїв успіху. Замість того, щоб порівнювати ваші доходи, машини і решту атрибутів процвітання, сконцентруйтеся на саморозвитку і досягненні власного щастя. У ваших однолітків можуть бути інші цілі, навіщо вам про них турбуватися? Перед вами відкриті усі шляхи, насолоджуйтеся кожною хвилиною!
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!