Đăng Ký Đăng Nhập

Pershe Misce Roboti 12 Lajfxakiv Yak Perelashtuvatisya Zi Studentskogo Zhittya I Zrobiti Karieru 1941

Перше місце роботи: 12 лайфхаків, як перелаштуватися зі студентського життя і зробити кар’єру


ЛайфхакиКоли пройшла перша хвиля ейфорії від початку роботи у великому і гарному офісі, а з відчуттям втоми і незрозумілістю перспектив з’явилися перші сумніви, саме час почитати корисні поради про те, як все ж таки варто організувати свою офісну роботу, щоб вона з обов’язка перетворилася на джерело драйву і натхнення.

Університети надавали безліч цікавих знань, проте до реального світу бізнесу ніхто не готував. Коль Шафер (Cole Schafer), спеціаліст з маркетингу та бізнес-консультант, ділиться секретами виживання новачка у світі бізнесу.

1. Вільний графік залишився у минулому

Якщо працюєте повний день у офісі, то поспати вдень після гучної вечірки вже не вдасться. Спортсменам простіше витримувати новий режим у офісі – може, саме тому вони роблять кар’єру швидше, ніж творчі особистості? Якщо не хочете залишится на узбіччі, підкріпіть себе філіжанкою кави, і вперед, до підкорення нових вершин. Дотримуйтеся режиму дня з 8-годинним сном, на час звикання додайте до звичного часу сну ще годину – так ваш організм матиме час на відновлення, і ви будете менше страждати від стресів.

2. Знайти доброго професора вже не вийде

В університеті студенти часом вважають, що відмінна оцінка, яка була отримана легко, важить більше, ніж зароблене з труднощами «добре». У бізнесі ви стикатиметеся з людьми, які постійно випробуватимуть вас на міцність, примусять мобілізувати усі ваші найкращі риси, щоденно доводити свій професіоналізм. Ви здивуєтеся, але деякі люди вам можуть не подобатися і навіть не намагатися сподобатися – і для досягнення результату треба вміти з усіма знаходити спільну мову. Якщо ви подолаєте цей рівень достойно, можете внести до свого CV такі риси, як «стресостійкість» і «вмію працювати у команді».

3. Дрес-код – не міф

Навіть незважаючи на те, що у сучасному офісі стиль одягу демократичніший, ніж раніше (за винятком банків, урядових організацій і юридичних фірм), все одно існують певні межі. Якщо ви дійсно сподіваєтеся зробити успішну кар’єру, а не займати нішу офісного клоуна, варто інвестувати у базовий гардероб і наслідувати модним трендам з обачністю.

4. Відкритий бар – не привід напиватися

Продовжуючи історію про офісних клоунів: якщо ви хочете, щоб у понеділок вас так само поважали, як минулої п’ятниці, не плутайте пропозицію трохи випити зі студентськими вечірками. Вам не вистачає розмаху? Домовтеся про зустріч з колишніми однокурсниками, але офіс – це, перш за все, робота.

5. Інтелект – це дуже сексуально

Приємна зовнішність відчиняє двері – як у особистому житті, так і у бізнесі. Можливо, це не дуже чесно, проте такі реалії. На щастя, є ще одна якість, з якою ви пройдете ще далі, ніж з гарним обличчям – ваш інтелект. Нема нічого більш вражаючого, ніж здатність думати і продукувати ідеї. Хочете досягти успіху? Приділіть додатковий час саморозвитку після робочого дня. Читайте книги, долучайтеся до фокус-груп у професійних організаціях, знайдіть наставника, слухайте підкасти, проходьте курси з суміжних спеціальностей – навчайтеся безупинно.

6. Почистіть власні акаунти у соцмережах

Тільки-но ви влаштувалися на роботу – ваш імідж у соцмережах впливає на імідж компанії. Тому знижуйте свою активність у Instagram, не постіть фото, які вас компрометують. И взагалі – вчіться насолоджуватися життям, не ділячись кожним кроком з усім Інтернетом.

7. Ведіть свій бюджет

Самостійне доросле життя передбачає оплату власних витрат. Можливо, складання бюджету не є найзахоплюючим видом дозвілля, проте ця навичка знадобиться впродовж усього життя.

8. Рік з батьками

Оскільки на початку кар’єри більшість випускників заробляє радше досвід, ніж гроші, нема нічого поганого в тому, щоб ще рік прожити з батьками. Однак те, що ви можете зекономити на оренді житла, не означає, що батьки оплачуватимуть решту ваших витрат.

9. Ставте цілі, які вимірюються

Ваш керівник не є вашим особистим наставником, тож цілі у саморозвитку вам доведеться ставити собі самому. Офісна робота з фіксованим графіком і завданнями, які повторюються, може видатися монотонною, гальмувати ваше особисте зростання, і в решті решт ви почнете відставати і в роботі. Щоб запобігти такій тенденції, визначте свої цілі у трьох головних сферах: здоров’я, особисте життя, кар’єра. Сплануйте конкретні дії для їх досягнення, визначте проміжні цілі, способи виміру успішності – і вперед!

10. Навчіться казати «Ні»

Якщо в університеті багато всього відбувалося за компанію, і вашою частою відповіддю на усі пропозиції було «так», то за 40-годинного робочого тижня доводиться бути більш вибірковим. Розставляйте пріоритети, враховуючи свій режим, фінанси, свої нові зацікавлення.

11. Заснуйте свій паралельний проект

Не знаєте, як впоратися з надлишком енергії? Інвестуйте її у власний проект. Це може бути блог, інтернет-магазин, кулінарні уроки, будь-яке ваше хобі – головне, щоб ви любили цю справу з усією пристрастю. До того ж, хто знає, може, колись це заняття стане для вас головним. А досвід, який ви отримаєте під час ведення власного проекту, стане в нагоді і на основній роботі.

12. Насолоджуйтеся власним вибором!

Ми схильні завжди порівнювати власні досягнення з успіхами однокурсників. Проте пам’ятайте: спільний старт у перегонах ще не означає ідентичних умов на дорозі, однакових цілей і критеріїв успіху. Замість того, щоб порівнювати ваші доходи, машини і решту атрибутів процвітання, сконцентруйтеся на саморозвитку і досягненні власного щастя. У ваших однолітків можуть бути інші цілі, навіщо вам про них турбуватися? Перед вами відкриті усі шляхи, насолоджуйтеся кожною хвилиною!