Đăng Ký Đăng Nhập

Pershi Pidsumki Gorizontu 2020 V Ukraini 571

Перші підсумки «Горизонту 2020» в Україні


ЛайфхакиЗ 2015 року Україна є членом програми «Горизонт 2020» – це фінансовий інструмент розвитку інновацій і технологій, створений Європейським Союзом. Програма має сприяти науковцям, інтегрувати їхні ідеї з ринком і промисловістю, розвивати найперспективніші технологічні напрямки.

Перші результати «Горизонту 2020» в Україні оголосили на конференції в КНУ імені Тараса Шевченка, де розташований один із Національних контактних пунктів програми.

Координатор програми в Україні Стелла Шаповал розповіла про стан справ на сьогодні. Зараз у країні працює мережа Національних контактних пунктів, що є головними інформаційними і консультаційними центрами «Горизонту». За участю України вже подано 55 заявок на фінансування з фонду програми, на загальну суму 6 388 823 євро.

Представник Європейської комісії Тьєрі Девар представив нову робочу програму з досліджень та інновацій на 2016-2017 рр. Вона є найбільшою і всеосяжною в світі та має фонд на суму 77 млрд євро. Тьєрі Девар, враховуючи перший досвід діяльності «Горизонту» в Україні, зауважив кандидатам на гранти про необхідність:

  • чітко описувати тему розробки;
  • опанувати нові правила для двоступеневих заявок (що зробить успіх імовірнішим на другій стадії);
  • активніше інтегрувати соціальні та гуманітарні науки.

Оскільки подібні проекти є новими для вітчизняних науковців, створено посібник з детальними інструкціями щодо проектних пропозицій, фінансування, структури програми (завантажити тут).

Також запустився Національний портал «Горизонт 2020», де викладено всі події, правила і особливості проведення програми в Україні – h2020.com.ua/

Таким чином передбачено необхідні інструменти, які допоможуть власнику конкурентної ідеї втілити її в заявку й отримати грант. Головне – мати таку ідею.