Đăng Ký Đăng Nhập

Pidruchniki Obiratimut Za Novimi Pravilami 939

Підручники обиратимуть за новими правилами


ЗНОМіносвіти вводить нові правила відбору шкільних підручників, які друкуватимуть за держбюджет.

Підручники обиратимуть у конкурсі, що матиме 2 етапи.

1 етап. Експертиза електронних версій проектів підручників

Наказом Міносвіти оголошують конкурс. Повідомляють про його терміни, перелік предметів і назв підручників, умови подання конкурсних матеріалів та апеляцій і всі необхідні контакти. Всі матеріали розміщуватимуть в електронному сховищі – Репозитарії.

Електронні версії підручників мають оцінювати експерти. Ними можуть бути науковці з вишів, академій, методисти і вчителі, а також представники освітніх об’єднань і спілок. Експертами не можуть бути працівники Міносвіти, Інституту модернізації змісту освіти та зацікавлені особи (які мають стосунок до поданих підручників, їхні родичі, працівники видавництв тощо).

Експерт отримує велику владу, і щоб він не міг нею зловживати, «осісти» на оцінюванні неможливо. Один фахівець може аналізувати не більше двох поданих на конкурс проектів з певного навчального предмета. Він має визначитися: підручник отримує рекомендацію Міносвіти, його треба допрацювати (це можна зробити протягом 10 днів і вдруге подати тому ж експерту) чи проект відхилено.

2 етап. Вибір підручників школами

1 тур. Підручники, що отримали на 1 етапі гриф рекомендації Міносвіти, розглядають вчителі. Вони надають керівнику закладу свої пропозиції щодо вибору посібника, а керівник заповнює спеціальну форму в Репозитарії, де вказує обрані для його закладу підручники.

2 тур. Посібники, що пройшли 1 тур, розглядаються школами і вносяться до форми в Репозитарії, враховуючи прогнозовану кількість учнів, яким знадобиться підручник. Цю форму треба роздрукувати й передати до місцевої держадміністрації. Усі ці заявки збирають в Інституті модернізації змісту освіти й на їх базі планують друк підручників.

У разі порушень під час проведення експертизи слід звертатися до апеляційної комісії конкурсу. Фінансуватиметься весь комплекс заходів із держбюджету.