Đăng Ký Đăng Nhập

Pidsumki Roku Anglijskoi Movi V Ukraini 2261

Підсумки року англійської мови в Україні


ЗНО

Понад половина міських жителів зараз вивчають іноземну мову. Третина опитаних почали вивчення цього року.



2016 рік був оголошений роком англійської мови в Україні наказом президента. 12 грудня експерти обговорили підсумки «англійського року».

Англійська стала обов’язковою для держслужбовців

До Закону України «Про державну службу» внесли зміни, що вимагають від держслужбовця володіти іноземною мовою. Є можливість навчатися, це забезпечують програми Британської Ради, професійної підготовки Україна-НАТО, громадської організації GoGlobal.  2016 року безкоштовно пройшли навчання 1 396 державних службовців, каже заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків.

Перепідготували вчителів англійської

На початку 2016-го Міносвіти з партнерами запустило програму «Вчителі англійської – агенти змін». Йшлося про додаткове навчання для викладачів англійської, контроль їхнього рівня володіння предметом й опанування нових методик.

Планували протягом року підготувати 170 тренерів зі шкільних учителів англійської з різних областей України. Вони мали навчати колег у своїх областях і таким чином за рік розраховували підвищити кваліфікацію 4000 вчителів.

Фінальні цифри дещо скромніші, але прогрес є. У Міносвіти кажуть, що зараз 1428 вчителів англійської мови опанували сучасні практики викладання. Виходячи з цього, до кінця 2017 року 50 тисяч дітей в 7 областях навчатимуться вже за новою методикою.

Підсумки підвели:

  • міністр освіти Лілія Гриневич,
  • співзасновник ГО Global Office Мустафа Найєм,
  • директор Британської Ради Саймон Вільямс,
  • заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків,
  • аташе з питань освіти та культури посольства США в Україні Карен Роблі,
  • директор із маркетингу мережі кінотеатрів Multiplex Анастасія Давидова.

Мовні табори

2016-го запустили проект пришкільних мовних таборів. Іноземних волонтерів залучали GoCamp та Британська рада, матеріали для роботи з учнями запропонувало Американське посольство в Україні. 117 волонтерів із 38 країн світу працювали в цих мовних таборах і навчили понад 9000 українських школярів. Діти з Донецької та Луганської областей могли відвідати мовний табір на Київщині.

Збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, у яких викладачі вільно оперують ігровими та навчальними методиками, де школярі вчаться спілкуватися англійською, міністр освіти Лілія Гриневич вважає чи не найголовнішим досягненням: «Протягом 2016 року на базі 5 501 навчальних закладів у 24 областях України відбулися літні мовні табори, в яких взяли участь 219 190 дітей». Це вдвічі більше, ніж 2015-го.

Долучилися до «року англійської» і приватні школи, здебільшого розмовними клубами та тренінгами.

Англійська в побуті

На замовлення GoGlobal компанія TNS, спеціалізована на маркетингових дослідженнях, проаналізувала стан вивчення англійської й володіння нею українцями. Понад половина міських жителів 18-55 років зараз вивчають іноземну мову – це 61%. При цьому третина опитаних (34%) почали вивчення саме 2016 року. 51% українців за минулий рік вдосконалили свою англійську, а 92% вважають іноземну обов’язковою навичкою сучасної людини.

Минулого року дослідження TNS зафіксувало, що 18% володіють англійською на рівні вище середнього. При цьому 2/3 планували почати вивчення і вдосконалення іноземної.

У кінотеатрах запустили сеанси мовою оригіналу. Спочатку охочих дивитися фільм без перекладу було небагато, але згодом кількість відвідувачів почала зростати і зростає далі. Директор із маркетингу мережі Multiplex Анастасія Давидова каже: «Від початку показів середня кількість глядачів збільшилась на 75%. Глядачам подобається слухати оригінальні голоси улюблених акторів».

28 листопада міністр освіти Ліля Гриневич на зустрічі з послом ФРН в Україні Ернстом Райхелєм оголосила, що 2017 рік буде в Україні роком німецької мови.