Планування кар’єри – процес безперервний, який потребує як допомоги фахівців, проходження спеціальних тестів (наприклад, тест на профорієнтацію HILL International), так і періодичних чек-пойнтів.
Вам може здатися, що однієї поради достатньо, що інформації, яку ви отримали півроку тому, вистачить на найближче десятиріччя. Однак світ змінюється набагато швидше, ніж раніше, і будь-які вихідні позиції потребують постійного корегування. Тому з певною періодичністю треба знаходити час на роздуми з олівцем в руках про власні кар’єрні плани. Для декого цей період становитиме півроку, для когось рік, а за високого темпу життя корегування може знадобитися кожні три місяці. Щоб було легше проходити ці поворотні моменти, варто застосовувати три базові методи (
1. Завжди складайте довгостроковий план розвитку
Відповідь на запитання, яке спантеличує на всіх співбесідах, краще знайти заздалегідь, тим більше що вам вона потрібна навіть більше, ніж інтерв’юеру. «Що ви хотіли б робити за п’ять років?» або «Ким ви себе бачите за 5 років?». Наявність перспективи розвитку, бачення головної мети й розуміння проміжних цілей допомагають впоратися з повсякденною рутиною и не розпорошувати час і сили на сторонні захоплення.
Під час складання перспективного плану розвитку важливо враховувати сучасні технології та тренди в бізнесі, щоб інвестувати в те, що буде затребуване в майбутньому. Більшість професійних курсів орієнтують вас на засвоєння навичок, які треба застосовувати відразу. Щоб обрати справу до душі, треба розраховувати плани й фундаментальні інвестиції в розвиток на триваліший термін, від 5 до 10 років. Для цього важливо розібратися в собі, у своїх якостях, у чому також допоможе тест HILL International.
2. Просто скажіть «так»
Іноді надходять несподівані пропозиції взяти участь у тому чи іншому проекті. Варто відкласти скепсис і погодитися спробувати власні сили в новому виді діяльності. Напевне досвід виявиться вдалим, принесе нові знайомства, дозволить засвоїти нові технології, знайти в собі приховані таланти. Таким чином ви натренуєте здатність легко адаптуватися до мінливих обставин, засвоїте безліч додаткових навичок у своїй галузі і врешті станете унікальним фахівцем.
Окрім того, така гнучкість дозволить вам бути ефективним лідером: ви навчитеся у стислі терміни знаходити спільну мову з будь-яким колективом, внутрішня готовність до змін надасть впевненості у своїх силах. Якщо ви вмієте з холодною головою діяти в кризових ситуаціях, ви природнім чином отримаєте лідерські позиції.
3. Розвивайте мережу контактів
Ніколи раніше не було стільки можливостей знаходити нові контакти й підтримувати зв’язки зі старими. У більшості з нас сотні френдів у соцмережах і при цьому менше десяти друзів, на яких ми могли б покластися в плануванні кар’єри – звернутися по пораду чи рекомендацію.
Секрет успішного нетворкингу не в тому, щоб безсистемно нарощувати кількість безіменних фоловерів і отримувати лайки під постами. Важливо зібрати контакти, відібрані за такими критеріями, як професійна діяльність, сфера вашого перспективного розвитку. Не шукайте знайомства лише з вищими за соціальним статусом чи лише з колегами. Головне – спілкування в соцмережі завжди має бути двостороннім, коли ви не лише отримуєте, але й щось даєте навзаєм. На створення дієвої мережі контактів йдуть роки. Ті, з ким ви спілкувалися колись давно, згодом можуть стати вашими колегами, клієнтами чи партнерами в бізнесі.
На жаль, доводиться визнавати, що більшість людей ігнорують планування кар’єри, вважаючи, що регулярних опитувань від HR-відділу компанії цілком достатньо. Проте реальність рано чи пізно дається взнаки, і тоді людина постає перед фактами: в кар’єрі раптова перерва, готовності до змін жодної, нових актуальних навичок також, професійні контакти лише з найближчого оточення і допомогти, скоріш за все, не можуть, куди бігти і що робити – незрозуміло. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, візьміть своє майбутнє до власних рук просто зараз.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!