Đăng Ký Đăng Nhập

Pochalasya Reiestraciya Na Uchast U Rozrobkax Dlya Nasa 1375

Почалася реєстрація на участь у розробках для NASA


Тренди

Експерти оголосили завдання, за якими треба готувати проектиЦього року українці вперше візьмуть участь у хакатоні NASA SpaceApps Challenge. Це конференція, на якій кожен зможе долучитися до розробки космічних проектів.

Що таке хакатон NASA SpaceApps Challenge

Відбувається щорічно з 2012 року. 2015-го було задіяно 133 міста з усього світу. Майже 14 тисяч учасників працювали над запропонованими від NASA завданнями і підготували 949 проектів.  2016 року про готовність долучитися до космічних розробок заявили 180 міст, серед них Київ і Кіровоград.

За місяць до старту 48-годинного мозкового марафону фахівці NASA публікують завдання, над якими працюватимуть учасники. Цього року проекти стосуватимуться таких тем:

  • аеронавтика;
  • космічна станція;
  • подорож на Марс;
  • планета Земля;
  • сонячна система і дальній космічний простір;
  • технології.

За кожною темою запропоновані окремі завдання. Приміром, завдання SimSpace з блоку «Подорож на Марс» –  розробка гри, яка імітує умови життя в колонії поза Землею. Мають бути враховані атмосферні умови, сила тяжіння, ресурси колонізованої планети. Гравці можуть створити в поселенні GPS-навігацію, розробити телескоп, здобувати харчі й будувати помешкання з використанням наявних ресурсів.

Запропоновані в кожній темі завдання поділені за складністю – від найпростіших до складних. Гра SimSpace має рівень advanсed. Просте завдання з «Сонячної системи» Book it to tne Moon передбачає створення мобільного додатку для дітей, за яким можна дізнаватися, де зараз знаходиться Місяць, у якій фазі, отримувати зображення супутника.

Як відбувається NASA SpaceApps Challenge

Учасники об’єднуються в команди за власним вибором і працюють над обраним проектом – одним із запропонованих NASA. На виході має бути готовий до роботи прототип. Отримані проекти оцінює журі, яке складається з науковців, представників космічної галузі, винахідників. Українців судитимуть космонавт Леонід Каденюк, першовідкривач комети Чурюмова-Герасіменко Клим Чурюмов, фізик Анатолій Відьмаченко, а також ментори програми. Вони оберуть 3 найкращі проекти, які потраплять до фінального міжнародного конкурсу. Експерти NASA визначать переможців у кожній категорії.

Минулого року в SpaceApps Challenge перемогли проекти мешканців Нью-Йорка, Риму, Косова, Ламассола, Катманду та Софії.

Як долучитися

Участь безкоштовна. Треба зареєструватися до 15 квітня за посиланням.

2 квітня відбудеться попередній тренувальний табір «T-3 BootCamp». На ньому виступлять представники журі й менторів, прояснять правила, завдання, створення команд, роботу в групах, планування. На нього теж слід реєструватися.

Жодних вимог до освіти і здобутків немає, але бажано, щоб учасник володів знаннями з інженерії, програмування, обробки даних.

Де і коли відбудеться

23-24 квітня 2016 року, в приміщенні коворкингу HUB4.0: Київ, провулок Ярославський, 1/3. Не обов’язково бути присутнім у залі, участь можлива і в онлайн-форматі.

Сайт хакатону

Facebook-сторінка