Đăng Ký Đăng Nhập

Portreti Klasiv I Uchniv Z 15 Krain 1079

Портрети класів і учнів з 15 країн


Тренди

Фотопроект «Портрети класів» – спроба передати атмосферу класних кімнат у різних країнах, суспільствах і системах освіти.



Британський фотограф Джуліан Жермен (Julian Germain) останні 10 років фотографував учнів у їхніх класних кімнатах по всьому світу, пише The Guardian.  Проект «Портрети класів» вразив сучасників. Різні діти, з різними стартовими можливостями і різним майбутнім. Зверхність золотої молоді й суворі погляди дітей нетрів, якісні парти й вікна без шибок – ці фотографії не залишають байдужим нікого.

Бразилія, Белу-Оризонті

Типова школа для дітей робітників. Ті з бразильців, хто має гроші, відправляють дітей до приватних шкіл. Ці учні живуть у фавелах. У класі мало шкільних сумок і книжок.

Фото The Guardian

Німеччина, Дюссельдорф

Спокійні яскраві діти. Вся будівля просякнута молодіжною культурою, стіни розмальовані графіті. У сусідньому класі відбувалася вечірка, на якій розважалися і діти, і їхні батьки.

Фото The Guardian

Ємен, Акамат аль-Мегаб

На фото – вся школа. Однокімнатне приміщення в дрібному гірському селі. До апаратури довелося тягнути 100 м кабелів, бо в школі немає електрики. Старші й менші навчаються разом, доросліші діти опікуються малими.

Фото The Guardian

США, Сент-Луїс

Школа справді відбиває реальність Сент-Луїса – майже всі його жителі афроамериканці. Доволі стара традиційна будівля. Але директор сповнений ентузіазму й чудово ладнає з дітьми.

Фото The Guardian

Росія, Санкт-Петербург

Престижна школа. Всі діти неймовірно амбітні, кожен планує потрапити до університету. Тут не місце кросівкам Nike – учні носять дизайнерські речі від Gucci і Prada, дівчата – на високих підборах. Здавалося, що перебуваєш не серед школярів, а в товаристві ділових людей.

Фото The Guardian

Голландія, Борнаго-колледж

Голландські учні виявилися найбільш розслабленими з усіх. Вони розкуто усміхалися в камеру і позували, навіть якщо їх не просили. Зйомки припали на «спортивний день» у школі.

Фото The Guardian

Іспанія, Мадрид

Діти тільки почали вивчати музичне мистецтво, тому створювали страшну какофонію. В іспанських школах, особливо в початкових класах, мало дітей. Народжуваність у країні знижується, і немало шкіл на межі закриття.

Фото The Guardian

Англія, Сіхем

Школа в бідному районі. Це клас для найменших дітей, і його портрет відбиває особливості віку. Один хлопчик ніяк не міг сконцентруватися, а другий обмалювався фломастером.

Фото The Guardian

Перу, Тіраканчі

Знімальна група 4 години трусилася у вагоні, щоб добратися до цього гірського села. Чверть дітей розуміє тільки рідну мову кечуа, вони тихі й боязкі. Більшість батьків – фермери, електрика є в 40% будинків. Найбільша проблема – викладачі. Ніхто з місцевих не має рівня освіти, що дозволить викладати в школі. А міські вчителі не хочуть їхати так далеко і заробляти так мало. Справді почуваєшся в іншому світі.

Фото The Guardian

Ефіопія, Ґамбелла

У невеликому селі – 5 класів. При цьому вражає гідний рівень викладання, діти захоплені навчанням. У цій частині Ефіопії вчитель – дуже шанована професія.

Фото The Guardian

Бангладеш, Джессор

Це не військове училище, просто всі школярі носять уніформу – це єднає, прищеплює дисципліну й відчуття гідності. Учні дуже амбітні, вони вважають навчання можливістю добитися успіху й бачать себе майбутніми лікарями та юристами.

Фото The Guardian

Нігерія, острів Лагос

У цьому класі десь 60 дітей, в сусідніх – по 90. Часом у приміщень навіть немає стін, тільки дах. Але сфотографувати дозволили лише цей клас, у якому недавно був ремонт. На передньому столі написано, що його пожертвувала школі енергетична компанія.

Фото The Guardian

Тайвань, Тайбей

Учні столичної школи пообідали зі своїм доброзичливим професійним учителем і лягли на парти, щоб передрімати 30 хвилин. І справді заснули. Потім вони 10 хвилин провели на свіжому повітрі й повернулися до занять. У школярів дуже насичена програма, і без такого перепочинку їм було б надто тяжко.

Фото The Guardian

Куба, Гавана

Попри бідність країни, рівень освіти тут високий. Такої кількості зображень політичних діячів не було в жодній країні: всі стіни завішані портретами Че Гевари і братів Кастро.

Фото The Guardian

Катар, Доха

Столична школа видається просунутою, але бездушною. Багато уваги приділено ефективності навчання, а не задоволенню від нього. Підлітки хизуються появою вусів.

Фото The Guardian