Đăng Ký Đăng Nhập

Povz Zemlyu Proletit Gigantskij Asteroid 347

Повз Землю пролетить гігантський астероїд


Тренди


Знімок метеориту перед падінням у Байкал

Майже на Хелловін, у ніч з 30 на 31 жовтня, повз Землю пролетить гігантський астероїд. Фахівці NASA виявили небесне тіло діаметром 280-620 м, під назвою 2015 TB145, і визначили його траєкторію польоту. Він мине Землю на відстані 499 тис. км. Побачити астероїд з Землі можна буде тільки в телескоп.

Зазвичай учені задовго до наближення фіксують астероїди і спостерігають їхній рух. Так, астероїд 1999 AN10 пролетить повз Землю 2027 року. Наближення 2015 TB145 зафіксували лише 10 жовтня через непередбачувану траєкторію та дуже високу швидкість — 35 км/с. Це вдалося зробити мережі телескопів Pan-STARRS, розташованій на Гавайських островах. Завдяки обраному місцю Pan-STARRS має широкий кут огляду й фіксує майже всі астероїди, чиї траєкторії наближаються до Землі.

Жодної небезпеки наближення гігантського астероїда не становить, наголошують у  NASA.

Тим часом Іркутська астрономічна обсерваторія повідомила, що в озеро Байкал впав метеорит. Це сталося 22 жовтня о 20:29. Працівник обсерваторії зауважив об’єкт на висоті 67,2 км і втратив на 62,1 км. За розрахунком траєкторії польоту, метеорит зник у Байкалі.

Його приблизні розміри — близько кілограма ваги і 10 см в діаметрі. Вченим вдалося відтворити початковий рух метеорита. Він перебував у зовнішньому колі Головного поясу астероїдів, а тоді, очевидно під впливом сили гравітації Юпітера, змінив траєкторію й опинився на Землі.

 Траєкторія астероїду (NASA)